Udostępnienia na facebooku - jak je zwiekszyć?

Udostępnienia na facebooku - jak je zwiekszyć?

Facebook to niezaprzeczalnie jedno z ważniejszych mediów współczesnego świata. Na faceboku nie tylko dzielimy się tym, co nas wzrusza, porusza, dotyka. Na nim również śledzisz posty napisane przez osoby publiczne, celebrytów, influencerów, organizacje. Dziś, korzystanie z facebooka daje nie tylko "okno na świat", ale pozwala nam ten świat kreować swoimi reakcjami. Zarówno na twojej osi czasu jak i osi czasu znajomego może pojawić się post, który zyska swoich fanów. Dla twórcy takiego posta jest to nie tylko wyróżnienie, ale także wymierna korzyść, często materialna. Czym są udostępnienia na facebook i jaką pełnią rolę? Jakie plusy czekają na ciebie, jeśli chcesz udostępnić post dalej? Czy udostępnić post możesz jedynie samodzielnie czy da się zyskać w tym pewną pomoc?

Możliwości udostępniania i ich rola

Oś czasu na facebooku to miejsce szczególne. Teoretycznie mówi ci, co jest obecnie popularne, na topie, o czym się rozmawia. Z jednej strony, możliwość dzielenia postów sprawia, że wchodzisz w interakcje ze swoimi znajomymi. Możliwość udostępniania relacji wtłacza was do jednej grupy o podobnej wrażliwości i podobnych zainteresowaniach. Z drugiej strony, dla twórcy posta, dostęp jedynie do pierwotnej grupy odbiorców to zbyt mało, aby się wybić.

Facebook to także narzędzie do zarabiania, zwłaszcza jeśli prowadzisz swoją markę. Nie ważne, czy używasz przeglądarki w urządzeniu mobilnym czy na komputerze, to w dowolnym momencie możesz przejrzeć to, co się aktualnie dzieje, o czym rozmawiają ludzie.

Wszyscy nauczyliśmy się, że wszelkie reakcje na fb są pożądane dla ich twórców. Nie ważne czy chodzi o like, komentarz czy facebook share, każda reakcja użytkowników zwiększa zasięg twojego posta, dociera do coraz większej grupy odbiorców i buduje rozpoznawalność twojej marki.

Udostępnienia na facebboku przekładają się na popularność posta, a ilość jego udostępnień wskazuje ile użytkowników przekazało go sobie dalej. Oznacza to nie tylko, że więcej ludzi zobaczy twój post, ale wpłynie to także na algorytm facebooka, mówiąc mu, że twój post powoduje zaangażowanie.

Im więcej reakcji tj. udostępnienia, tym twoi reklamodawcy będą widzieli, że osiągasz szeroki zasięg i tym chętniej będą cię sponsorować. A ty ze swoja marką dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów.

Czy ma to sens? Standardowo, udostępniając jakiś post, widzi to średnio ok 100 twoich znajomych. Jeśli oni również będą dalej udostępniać post, trafi on do coraz szerszej rzeszy ludzi.

Udostępnianie postów globalnie, a nie tylko na profilu znajomego - co daje?

Co dają udostępnienia? Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, być może nie są Ci one zbytnio potrzebne. Jeśli coś cie porusza, wrzucasz post, udostępniasz to, co zobaczyłeś u znajomego. Może być to ciekawy tekst, grafika, mem. Jeśli jednak tworzysz swoją markę, to facebook obok instagrama czy tik toka stanowi jedno z podstawowych mediów, za pomocą których docierasz do konkretnej grupy odbiorców.

Wiemy już z marketingu, że narzędzia tj. komentarze, like czy udostępnienie jest niezwykle przydatne do tego, aby być zauważonym przez większą ilość osób. Inaczej jednak sprawa wygląda podczas transmisji na żywo, tak zwanych live. Z tym można sobie poradzić kupując np. view boty, które same wypozycjonują nasz live na fb. Usługa nie jest droga, widzowie na Facebook mogą zostać kupieni już od 0,99 zł. Aby dowiedzieć się więcej sprawdź opinie o Wypromowani.pl, ponieważ to właśnie na tej stronie możesz kupić widzów live na Facebook.

Możliwość zyskania większej ilości udostępnień daje ci przede wszystkim szerszą rozpoznawalność, wpływa na rozwój twojego wizerunku w profesjonalną stronę. Jeśli ktoś przypadkiem natrafi na twój post i zobaczy, że jest szeroko udostępniany, nabędzie przekonania, że jest on ważny i na topie.

Dzięki szerszemu gronu odbiorców i większej ilości udostępnień, twoi sponsorzy zobaczą, że docierasz do wielu klientów i prędzej zainwestują w twoja markę.

Masz problem, by twoje konto było widoczne? Zmień to!

Nie musisz się już martwić niską ilością udostępnień, bo teraz możesz je legalnie zakupić na naszej stronie. Pozwoli ci to w szybkim czasie stać się popularnym i czerpać z tego benefity!

Wystarczy, że twój post będzie publiczny. Następnie wkleisz go do naszego kreatora i określisz wymagane parametry jak ilość udostępnień, a po opłaceniu zamówienia, wystarczy ci się jedynie cieszyć ze swoich zasięgów.

Sprawdź jakie to proste już dziś!

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy