Czemu warto kupować opony zimowe klasy premium?

Czemu warto kupować opony zimowe klasy premium?

Segmenty opon

Opony zazwyczaj dzieli się na trzy główne segmenty. Nalezą do nich opony ekonomiczne, zwane również budżetowymi, opony klasy średniej oraz właśnie opony klasy premium. Każdy z nich różni się od siebie znacznie. W podziale można wyróżnić jeszcze 2 dodatkowe grupy, w których znajdują się produkty klasy budżetowej, aspirujące do klasy średniej, oraz opony klasy średniej, aspirujące do klasy premium.

Same opony z poszczególnych segmentów znacznie się od siebie różnią. To, co widać na pierwszy rzut oka, to oczywiście cena, jednak przekłada się na nią również jakość poszczególnych produktów.

Najnowsze technologie, wzory bieżników czy mieszanki wykorzystywane są zawsze w oponach klasy premium. Gdy jednak pojawiają się kolejne nowości, są one zastępowane przez nie, a starsze rozwiązania często zaczynają być wykorzystywane w oponach klasy średniej. Gdy jednak i tutaj zostaną one zastąpione innymi technologiami, często trafiają właśnie do opon budżetowych. Oznacza to, że opony budżetowe korzystają częściowo po prostu ze starszych, mniej zaawansowanych rozwiązań, które kiedyś faktycznie były stosowane nawet w najnowszych oponach.

Wszystkie z tych opon będą oponami bezpiecznymi, jednak nie wszystkie będą sprawdzać się dobrze w naprawdę wymagających warunkach, przy jeździe dynamicznej, i to samochodem o większej pojemności silnikami.

Zimowe opony klasy premium – czemu warto?

Warto wiedzieć więcej o tym, co oferują te opony. Przede wszystkim, są to najnowsze i najbardziej zaawansowane technicznie rozwiązania. Przekładają się one jednak na realne parametry każdej z opon – będą one cichsze, zwłaszcza podczas poruszania się na nich autostradowymi prędkościami, samochód będzie zużywał mniej paliwa (będą one lżejsze od konkurencji z innych segmentów), będą wyposażone w najnowsze wzory bieżników, dzięki czemu będą lepiej i bezpieczniej zachowywały się w naprawdę wymagających warunkach atmosferycznych oraz będą lepiej odprowadzały czy to śnieg, czy błoto pośniegowe. W przypadku takich opon droga hamowania np. na mokrej czy oblodzonej nawierzchni będzie krótsza, niż konkurencji z innych segmentów.

Same opony będą również bardziej wytrzymałe, nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na zużywanie się, dzięki czemu konieczność ich wymiany stanie się faktem po większym czasie, niż opon z niższych segmentów.

To jednak nie wszystko, poszczególni producenci opon klasy premium często oferują coś ekstra. To wyróżniki, jednak bardzo istotne, które sprawiają, że produkty danej marki wyróżniają się na tle konkurencji, nawet innych opon marek premium. Przykładem jest marka Nokian Tyres, znana z produkcji właśnie znakomitych opon zimowych, sprawdzających się w nawet niesamowicie niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Nokian Tyres opony zimowe

Opony Nokian Tyres są niezwykle odporne nawet na działanie naprawdę niskiej temperatury – to funkcjonalność, której nie mogą zaproponować inne, często nawet droższe, opony klasy premium. Jeżeli więc ktoś poszukuje rozwiązania trwałego i niezawodnego na zimę, opony od Nokian Tyres mogą okazać się idealnym rozwiązaniem, które będzie spełniać wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Fakt ten podkreślają liczni klienci, którzy bardzo chętnie wybierają opony zimowe właśnie od Nokian Tyres.

Zimowe opony klasy premium – kiedy nie warto?

Sytuacji takich nie ma wiele, jednak trzeba mieć na uwadze również fakt, że zimowe opony klasy premium to znaczny koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jeżeli jednak opony klasy premium są dla nas za drogie, nie warto od razu rozważać zakupu opon ekonomicznych, a raczej kierować się w stronę opon klasy średniej. Wyjątków od tej zasady jest naprawdę niewiele.

Opony klasy budżetowej są bowiem rozwiązaniem wystarczającym w bardzo niewielu przypadkach. Rozsądne będzie decydować się na nie jedynie w momencie, gdy posiadamy miejski samochód o niewielkim silniku, poruszamy się głównie po mieście, w dobrych warunkach atmosferycznych, a dodatkowo nie poruszamy się samochodem zbytnio dynamicznie. W takich przypadkach opony ekonomiczne mogą być wystarczające, a kupując opony premium, trudno będzie odczuć wszystkie zalety i rozwiązania technologiczne, za które zapłaciliśmy. Część z nich jednak zawsze pozostaje niezmienna, jak wysoka odporność, czy wolniejsze zużywanie się.

Jeżeli jednak wyruszamy również w trasę, warunki atmosferyczne potrafią zaskoczyć – zwłaszcza zimą, samochód potrafi poruszać się dynamicznie, a do tego nie jest to miejski model z niewielkim silnikiem – w takim przypadku, dbając o bezpieczeństwo swoje, ale także innych osób, warto wybrać przynajmniej opony klasy średniej. Jeżeli jednak budżet nie jest ogranicznikiem, w takim przypadku warto zdecydować się właśnie na zimowe opony klasy premium.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy