Ile będzie kosztować w Łodzi OC samochodu bez zniżek?

Ile będzie kosztować w Łodzi OC samochodu bez zniżek?

Planujesz zakup swojego pierwszego samochodu? Sprawdź, ile będzie kosztować ubezpieczenie komunikacyjne OC. Osoby, które dotąd nie korzystały z ochrony polisowej lub miały znaczną przerwę, nie mają prawa do zniżek. Dowiedz się, ile będziesz kosztować w Łodzi OC samochodu bez zniżek i jak znaleźć najtańsze.

Zniżki na ubezpieczenie OC – za co przysługują?

Zastanawiasz się, na jakiej podstawie TU może przyznać zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne? Najczęściej są ona naliczone za bezszkodową jazdę. W większości firmach pierwsze rabaty przyznaje się już po roku. Zwykle na pełne zniżki wynoszące 60%, ubezpieczony musi poczekać od 3 do 6 lat. Warunkiem utrzymania rabatów jest kontynuacja historii ubezpieczeniowej i brak szkody. Niektóre TU oferują specjalną ochronę zniżek, przez co, gdy kierowca spowoduje zdarzenie drogowe, nadal może on cieszyć się niską składką za OC.

Czy zmiana ubezpieczyciela ma wpływ na zniżki na OC?

Niektórzy mogą się obawiać, że wraz ze zmianą ubezpieczyciela, wypracowane zniżki na OC mogą zniknąć. Nie jest to prawdą. Każde TU ma własny system obliczania składki i stosowania ewentualnych rabatów. Zwykle kierowca, który ma co najmniej kilka lat ciągłości ubezpieczeniowej i czystą historię szkodową, może liczyć na pełne rabaty niezależnie od wybranej firmy. Dlatego zawsze warto przed przedłużeniem umowy na OC komunikacyjne porównać oferty od przynajmniej kilku TU.

Ile może kosztować OC bez zniżek?

Młodzi kierowcy, którzy dotąd nie mieli historii ubezpieczeniowej, muszą się liczyć ze składką bez zniżek. Do tego dochodzą także zwyżki za wiek. Wynika to z tego, że statycznie więcej szkód jest powodowanych przez młodszych ubezpieczonych. W większości TU system zwyżek na wiek jest stosowany u osób, które jeszcze nie ukończyły 25 roku życia. Niektóre firmy biorą pod uwagę także stać kierowcy – zwykle osoby mające prawo jazdy krócej niż 36 miesięcy, zapłacą więcej za ubezpieczenie komunikacyjne.

Na wysokość składki OC bez zniżek mają wpływ także inne elementy.

Rodzaj pojazdu

Ubezpieczyciel przy wycenie składki bierze pod uwagę to, jakim samochodem będzie poruszał się kierowca. Im mocniejsza jednostka napędowa, tym należy liczyć się z większą opłatą. Ponadto analizowane są także statystyki pod kątem tego, jak często konkrety model pojazdu uczestniczy w kolizjach.

Miejsce zamieszkania ubezpieczonego

Znaczenie ma także miejsce zamieszkania ubezpieczonego. W dużych miastach zwykle częściej dochodzi do kolizji niż np. na wsiach. TU bierze to pod uwagę przy szacowaniu ryzyka i wysokości składki za ubezpieczenie komunikacyjne OC.

Wpływ na wysokość składki OC bez zniżek ma nie tylko wiek ubezpieczonego, ale także rodzaj wybranego pojazdu czy miejsce zamieszkania kierowcy.

Gdzie znaleźć najtańsze OC bez zniżek?

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC? Najlepiej to zrobić korzystając z internetowej porównywarki polis, np. na Rankomat.pl. To narzędzie pozwalające na wygenerowanie zestawienia z ofertami online. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby uzyskać propozycje polis komunikacyjnych od nawet kilkunastu TU. Dzięki porównaniu warunków ubezpieczeń OC wybierzesz najlepszą ofertę dla siebie.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy