Prostownik jest podstawą w każdym garażu

Prostownik jest podstawą w każdym garażu

Ile razy zdarzyło się wam, że chcecie gdzieś jechać, wsiadać do samochodu, przekręcacie kluczyk a tutaj nic się nie dzieje. Samochód ma rozładowany akumulator. Frustrujące, prawda ? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele.

Może być to spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi, zimno bardzo niekorzystnie wpływa na działanie akumulatora. Może to być inne uszkodzeni, nie spowodowane akumulatorem. Jednak w wielu przypadkach, pomaga zastosowanie prostownika z rozruchem. Dzięki niemu szybko uruchomicie swój pojazd i udacie się w zamierzoną drogę.

Wybierz automat, ale nie w każdym przypadku


Prostowniki automatyczne są o tyle wygodniejsze i bezpieczniejsze, że nie musimy wykonywać żadnych skomplikowanych czynności. To urządzenie samo dopasowuje się do rodzaju akumulatora, odpowiednio dopasowując napięcie. Przez co nie musimy się martwić, że uszkodzimy swój samochód przez złe dobranie napięcia. Jednak urządzenie automatyczne nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli posiadacie warsztat lub macie dużo samochodów o potężnych silnikach, urządzenie takie nie jest dobrym wyborem. Jest tak dla tego, że duży silnik wymaga bardzo dużego prądu, co takie urządzenie nie jest w stanie wygenerować. Mówimy tu bowiem o prądzie rozruchowym na poziomie około 140 A. Są też takie które generują go na poziomie powyżej 500 A. Mikroprocesor w prostowniku automatycznym nie był by w stanie zarządzać tak dużym prądem a co za tym idzie ulegał by zniszczeniu. Dlatego tak duże prostowniki nie działają w systemie automatycznym

PamiętajProstownik powinien mieć każdy posiadać samochodu. Wydaje się to oczywiste, lecz wiele osób o tym nie pamięta. Wybierając prostownik nie należy kierować się oszczędnościami. Dlaczego ? Ponieważ akumulator jak i sam prostownik są związane z układem elektrycznym. Wystarczy drobne spięcie i można uszkodzić cała elektrykę a to spowodowało by unieruchomienie auta u bardzo wysokie koszty naprawy. Ponadto warto dokładnie sprawdzać zarówno producenta jak i samo urządzenie przed zakupem. Dokładnie je obejrzyj, sprawdź czy nie nie ma widocznych uszkodzeń, wgnieceń czy innych podobnych objawów. Warto sprawdzić również okablowanie urządzenie nie jest popękane lub nie ma nigdzie widocznego przewodu, bez izolacji. Jest to ważne ponieważ w innym przypadku mogło by stanowić to niebezpieczeństwo porażenia prądem czy uszkodzenia samochodu

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy