Jaką biżuterię ślubną wybrać do klasycznej sukni ślubnej?

Jaką biżuterię ślubną wybrać do klasycznej sukni ślubnej?

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej kobiety. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że panna młoda chce, by wszystko było wówczas wyjątkowe – łącznie z biżuterią. Wybranie odpowiedniej biżuterii ślubnej nie jest jednak zadaniem prostym, bowiem powinna ona być właściwie dobrana zarówno do fryzury i urody panny młodej, jak i jej sukni ślubnej. Jakie kolczyki, łańcuszki i bransoletki będą najlepsze do klasycznej sukni ślubnej? Właśnie na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, a zatem zapraszamy do lektury!

Klasyczna suknia ślubna – co wybrać: złoto czy srebro?

Zacznijmy od kwestii podstawowej, a jednocześnie tej, która pewnie najbardziej nurtuje przyszłe mężatki: czy do sukni ślubnej o klasycznym kroju lepiej pasuje biżuteria złota czy srebrna? Sama biel ślubnej sukni dobrze komponuje się zarówno ze złotem, jak i srebrem. Kluczową rolę odgrywają tutaj dodatki i szczegóły:

  • Biżuteria srebrna – srebro doskonale prezentuje się w połączeniu ze śnieżną bielą. Dotyczy to zwłaszcza tych sukien, które mają srebrne dodatki, np. w pasie czy na ramionach. Srebrne kolczyki czy łańcuszek takiej stylizacji doda jeszcze więcej blasku!
  • Biżuteria złota – złoto najlepiej wygląda wtedy, gdy suknia ślubna ma nieco ciemniejszy odcień – np. ivory czy ecru. Dodajmy w tym miejscu, że złoto znakomicie pasuje kobietom o ciemniejszej karnacji. Cała stylizacja będzie robiła eleganckie, a jednocześnie bardzo „ciepłe” wrażenie.

Pamiętaj jednak, że to tylko wskazówki. Wielu producentów oferuje śnieżnobiałe suknie ślubne ze złotymi dodatkami – w takich okolicznościach naturalnym wyborem będzie złota biżuteria.

Jaka biżuteria do klasycznej sukni ślubnej będzie najlepsza?

Czy do klasycznej sukni ślubnej lepsza będzie biżuteria oszczędna, minimalistyczna, czy jednak bogato zdobiona? Właściwie możemy powiedzieć, że tutaj występują dwie szkoły. Pierwsza z nich zakłada, że cała stylizacja – czyli suknia, ale również obuwie, dodatki biżuteryjne i fryzura – mają tworzyć spójną, klasyczną całość. W takich okolicznościach naturalne będzie postawienie na proste, klasyczne kolczyki, naszyjnik czy bransoletkę – np. zdobione perłami.

Druga szkoła zakłada, że wówczas akcenty z sukni są przeniesione na biżuterię i może ona być nieco bardziej ozdobna. Jednocześnie należy zadbać o to, by za bardzo nie naruszyć proporcji, bo całość może prezentować się karykaturalnie. Zazwyczaj sama suknia prezentuje się na tyle elegancko i pięknie, że nawet zdobiona biżuteria powinna cechować się umiarem. Tutaj odpowiednia może być np. biżuteria ślubna Jubiler Katowice.

A skoro już o umiarze mówimy… Naturalnym wydaje się, że tego dnia wszystko powinno być „większe, lepsze i bardziej okazałe”. Jest jednak inaczej i wybierając biżuterię ślubną, warto postawić na kolczyki oraz jedno z dwojga: naszyjnik lub bransoletkę.

Kup biżuterię ślubną w sklepie Jubiler Katowice

Jeżeli szukasz eleganckiej, wysokiej jakości biżuterii ślubnej, zapoznaj się z ofertą jubilera w Katowicach Trójca Gold. Na stronie https://www.jubiler-katowice.com/ znajdziesz zarówno kolczyki, jak i naszyjniki czy bransoletki.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy