Kiedy stosować karmę weterynaryjną?

Kiedy stosować karmę weterynaryjną?

Nasze zwierzaki nie są wolne od nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli Twój pupil dochodzi do siebie po skomplikowanym zabiegu weterynaryjnym, cierpi na alergie pokarmowe, nadwagę lub cukrzycę, to zapewne zdajesz sobie sprawę, jak istotny jest wybór odpowiedniej karmy. Pomoże ona nie tylko odzyskać zdrowie czworonogowi, ale i wpłynie na komfort życia i usunie z niego szkodliwe substancje pokarmowe.

Czy karmę weterynaryjną należy podawać wyłącznie po konsultacji?

Tak. Bez konkretnych wytycznych od lekarza weterynarii nie serwuj swojemu pupilowi specjalistycznego pożywienia. Jego skład jest w pełni dostosowany do potrzeb chorego czworonoga. Może zawierać insulinę, dodatkowe porcje witamin i minerałów lub też wspomagać pracę pęcherza i niwelować stany zapalne organizmu. Zatem podawanie jej, gdy nie ma ku temu wyraźnych predyspozycji, może przynieść odwrotny skutek do oczekiwanego. Karma weterynaryjna dla psa w sklep.najlepszy-przyjaciel.pl (https://sklep.najlepszy-przyjaciel.pl/88-karma-weterynaryjna-dla-psa) jest dostępna w wielu wariantach, odpowiednio dostosowanych do dolegliwości, trapiących czworonogi. Ponadto różnorodne smaki i konsystencja - od klasycznych granulek, po musy, pasztety, mięsne kawałki i galaretki - rozpieszczą podniebienie Twojego pupila.

Jaka karma dla psa-alergika?

Twój pupil po posiłku cierpi na biegunkę, wymiotuje, intensywnie się drapie, a jego sierść jest w złym stanie? Może to świadczyć o alergii pokarmowej. Po konsultacji z lekarzem weterynarii, gdy objawy zostaną potwierdzone, należy zmienić zwierzęciu dietę. Karma bez kurczaka dla psa (https://sklep.najlepszy-przyjaciel.pl/82-karma-bez-kurczaka-dla-psa) może w tym pomóc. Bowiem to drób jest mięsem, które najczęściej uczula naszych czworonożnych przyjaciół. Ponadto należy wykluczyć również wszelkie zbożowe dodatki - w tym i ziarna soi - ponieważ są one ciężkostrawne i niemalże nie mają żadnej wartości odżywczej dla psów.

Czy karma może pomóc zwierzakowi w powrocie do zdrowia?

Żywy organizm potrzebuje specjalnej dawki witamin i minerałów, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie. Z kolei karma wysokomięsna dla psa (https://sklep.najlepszy-przyjaciel.pl/84-karma-wysokomiesna-dla-psa) jest źródłem składników, które są w pełni dostosowane do czworonogów. Zawierają wyłącznie to, co nie obciąży ich układów trawiennych. Ponadto zawartość kwasów Omega-3 i olejów korzystnie wpłynie na odporność i wygląd sierści oraz skóry pupili. Z kolei naturalne, ziołowe dodatki - takie jak wyciągi z żurawiny, rumianku i werbeny łagodzą stany zapalne oraz działają oczyszczająco.

Czy karma dietetyczna naprawdę działa na psy z nadwagą?

Z nadmiarowymi kilogramami borykają się nie tylko ludzie. Czworonogi też mają tendencję do ich łapania - co wpływa negatywnie na stawy i serce oraz doprowadza do miażdżycy i otłuszczenia narządów wewnętrznych. Karma dietetyczna działa, ponieważ bazuje na odtłuszczonych, niskokalorycznych składnikach i jednocześnie tych, które wspomagają spalanie. Dzięki temu zwierzę może się najeść, nie traci mięśni, a jednocześnie i chudnie - w zdrowym tempie.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy