Tak wygląda zasięg i przepustowość 5G w Polsce w 2023

Tak wygląda zasięg i przepustowość 5G w Polsce w 2023
Nowoczesna sieć 5. generacji podbija świat. Z chwilą wejścia 5G na polski rynek tylko mieszkańcy największych miast mogli pozwolić sobie na superszybki internet. Dziś siecią 5G objęta jest ponad połowa populacji naszego kraju. A jaka czeka ją przyszłość w 2023 roku? Dowiesz się z tego artykułu!

Jak wygląda aktualny zasięg 5G w Polsce?

Przez ostatnie kilka lat 5G w Polsce rosło w siłę. Pojawiały się nowe stacje bazowe, co pozwalało na zwiększenie zasięgu. Na początku 2023 roku w Polsce jest 3000 stacji bazowych 5G. Zapewnia to superszybkie połączenie internetowe nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz także w mniejszych miejscowościach, gdzie szybki internet był do tej pory rzadkością. Dzięki stałemu rozwojowi technologii, dziś ponad 800 miejscowości znajduje się w zasięgu sieci piątej generacji. W praktyce oznacza to, że prawie 20 milionów Polaków w dużych i małych miejscowościach może korzystać z pełnowartościowego 5G!

Jak szybkie jest 5G w Polsce w 2023 roku?

Sieć 5G od swoich poprzedników różni się przede wszystkim prędkością przesyłania danych, czyli przepustowością łącza. Standardy nadawania 5G pozwalają nie tylko w mgnieniu oka załadować film w jakości 4K czy obsługiwać gry internetowe bez opóźnień. Sieć 5G sprawdzi się również w przypadku pracy zdalnej. Obecnie realna prędkość sieci 5G wynosi 20000 Mbit/s, z kolei jego poprzednik 4G osiągał prędkość 300 Mbit/s. Ponadto sieci 5G pracują na innych częstotliwościach, przeznaczonych tylko dla nich, nie współdzieląc ich z LTE, tak jak 4G, co pozwala na większy zasięg i połączenie większej ilości użytkowników.

Jaka jest przyszłość 5G w Polsce?

Pomimo już dobrze działającej sieci 5G w Polsce, na rok 2023 przewiduje się jej znaczne rozszerzenie. Obecnie funkcjonujące 5G nie jest jeszcze tym „właściwym”. Nasz portal z nowinkami internetowymi  dotarł do informacji, jakoby już w wakacje 2023 roku w zasięgu sieci 5G będzie 80% kraju! Oznacza to, że 5G objęte zostaną również najmniejsze miejscowości i wsie.

Bazując na powyższych informacjach, 2023 rok łączność internetową w Polsce przeniesie na zdecydowanie wyższy poziom.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy