W co inwestować w czasach kryzysu?

W co inwestować w czasach kryzysu?

Dysponujesz sporymi oszczędnościami i zastanawiasz się, jak uchronić je przed inflacją? Jeśli nie jesteś osobą skłonną do ryzyka, musisz rozglądać się przede wszystkim za bezpiecznymi opcjami. Sprawdź, gdzie ulokować środki w czasie kryzysu – bez obaw o utratę kapitału.

Pomnażanie oszczędności w okresie wysokiej inflacji wcale nie jest łatwe. Może być jednak koniecznością, aby zminimalizować negatywny wpływ inflacji na pieniądze. Osoby skłonne do ryzyka mogą podjąć decyzję o pójściu w stronę agresywnych instrumentów inwestycyjnych. Jednak większość osób woli działać bezpiecznie – tak, aby nie narazić się na utratę kapitału oraz zapewnić sobie pewny zysk.

Inwestowanie w akcje – tak czy nie?

Inwestowanie w akcje uważane jest za jedną z najbardziej ryzykownych form. Chociaż kusi wysokimi stopami zwrotu, wiąże się z ogromnym ryzykiem. Aby je zminimalizować, trzeba:

  • dysponować wiedzą na temat tego instrumentu inwestycyjnego,
  • nastawić się na inwestowanie długoterminowe. 

Dlatego niewiele osób decyduje się na ulokowanie środków właśnie w takie instrumenty finansowe. 

Inwestycja w nieruchomości – czy to się opłaca?

Inwestowanie w nieruchomości może przynieść dość wysoką stopę zwrotu, a jednocześnie jest dużo bezpieczniejsze niż np. inwestowanie w akcje. 

Jednak inwestycja w nieruchomości nie jest dostępna dla wszystkich. Wymaga bowiem dysponowania sporym kapitałem – tym większym, im więcej kosztuje dany obiekt. Ponadto istnieje też ryzyko, że mieszkanie nie sprzeda się z zakładanym zyskiem lub będzie problem z jego wynajęciem. 

Lokaty – bezpiecznie i z gwarancją zysku

Jeśli nie lubisz ryzykować i chcesz mieć pewność, że nie stracisz ani jednej złotówki kapitału, postaw na lokaty. To bezpieczne produkty oszczędnościowe, które – z uwagi na wysokie oprocentowanie – cieszą się dużą popularnością.

Ile można zarobić? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od:

  • wysokości wpłaconego kapitału,
  • obowiązującego oprocentowania,
  • czasu trwania lokaty. 

Warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na proponowane oprocentowanie – im wyższe, tym większe odsetki można wypracować. 

Za przykład niech posłuży Lokata Sprint dostępna w ofercie Toyota Banku. Oprocentowanie na poziomie 7,8% w skali roku przy umowie trwającej 200 dni pozwala osiągnąć spory zysk. 

Przykład 1. Na lokatę wpłacasz 80 000 zł. Po 200 dniach trwania lokaty uda ci się wypracować odsetki na poziomie 3419,21 zł. 

Przykład 2. Na lokatę wpłacasz 300 000 zł. Po 200 dniach bank wypłaca ci zysk w wysokości 12 822,03 zł.

Na korzyść lokat bankowych przemawia wiele argumentów. Wśród nich można wymienić m.in.:

  • bezpieczeństwo kapitału,
  • gwarancję zysków,
  • możliwość dopasowania parametrów do indywidualnych potrzeb, np. w zakresie czasu trwania umowy.

Pamiętaj! Jeśli chcesz zmaksymalizować zyski w bezpieczny sposób, szukaj oferty umożliwiającej założenie nawet kilkunastu lokat na tych samych warunkach. Dzięki temu w jeszcze szybszym tempie pomnożysz oszczędności.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy