Catering dietetyczny na odchudzanie

Catering dietetyczny na odchudzanie
Nie raz słyszeliśmy, że jesteśmy tym co jemy a nasze jelita to drugi mózg. Nie ma w tych stwierdzeniach przesady, często jednak o nich zapominamy.

W ostatnich latach bycie fit stało się modne i coraz częściej wszystkie media i influencerzy przypominają  nam jak istotne jest zdrowe odżywianie oraz wysiłek fizyczny. Dzięki temu coraz szersze grono osób stawia na świadome odżywianie a catering dietetyczny zyskuje na popularności. Ta gałąź branży gastronomicznej od kilku lat radzi sobie świetnie na polskim rynku. Co tylko udowadnia, że Polacy stają się  coraz bardziej świadomymi konsumentami i zwracają uwagę na to co jedzą.

Prawidłowo skomponowane posiłki mają wpływ na nasze dobre samopoczucie i są w stanie zniwelować wiele nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Dobrze rozplanowany jadłospis jest istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Posiłki dostarczają mu potrzebnego paliwa do działania za pomocą cennych składników odżywczych.  Źle skomponowana dieta oraz niepoprawne nawyki żywieniowe mogą powodować problemy z koncentracją, pogorszyć znacznie kondycję naszej skóry czy włosów.

W jaki sposób zadbać o zdrowe odżywianie i swoją sylwetkę ?

Istotnym czynnikiem gwarantującym powodzenie jest przede wszystkim regularne spożywanie posiłków. Ich codzienne przyjmowanie o tych samych porach ma wpływ na prawidłową przemianę materii. Trzymamy się zasady,  iż lepiej jeść często i mniejsze porcje  co zapewnia stały wyrzut glukozy do organizmu. Powoduje to zminimalizowanie ryzyka pojawienia się uczucia głodu, który prowadzi do sięgania po różnego rodzaju niezdrowe przekąski. Stawiając na catering dietetyczny Body Chief w Łodzi znacznie ułatwiamy sobie dbanie o dietę. Tak naprawdę ktoś inny o nią dba za nas. Jest to świetna alternatywa dla zapracowanych i zabieganych osób. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który jest potrzebny do zaplanowania posiłków, zrobienia zakupów, przygotowania posiłków oraz posprzątania na końcu po całym procesie. Dodatkowo uniemożliwia nam tak naprawdę podjadanie. Nie tylko podczas gotowania -  brak resztek w lodówce nie będzie nas kusić i przywoływać słodkim śpiewem o późnych porach.

W samej Łodzi mamy szeroki wybór firm oferujących usługi fit cateringu. Dieta zostaje przygotowana przez profesjonalnych dietetyków i dostarczona prosto pod wskazany przez nas adres. Dania są odpowiednio zapakowane w osobne pudełka co ułatwia nam zabranie takich gotowych lunchboxów ze sobą podczas dnia – rano do pracy czy uczelni, następnie na szkolenie, kursy czy siłownię.

Branża cateringów dietetycznych w Łodzi, jak i innych miastach, ma sporo do zaoferowania. Firmy są świadome swojego wpływu na środowisko, dlatego wprowadzają coraz częściej strategie ograniczające zużycie plastiku wykorzystując Eko-pudełka oraz sztućce.

Rynek diet pudełkowych pozwala na spersonalizowanie swojego jadłospisu. Dieta może zostać opracowana w oparciu o limit kalorii bądź indywidualne preferencje żywieniowe oraz zdrowotne. Znajdziemy zestawy wysokobiałkowe, wegetariańskie, bezglutenowe czy wspomagające zrzucenie zbędnych kilogramów. Niesamowicie wygodne i proste rozwiązanie dla nielubiących, niepotrafiących lub niemających kiedy gotować samodzielnie bądź potrzebujących wsparcia przy stosowaniu specjalistycznej diety.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy