Czy suplementy diety pozwalają poprawić jakość snu?

Czy suplementy diety pozwalają poprawić jakość snu?

Sen jest wbrew pozorom jedną z najważniejszych czynności fizjologicznych w cyklu dobowym człowieka. Podczas snu organizm pomimo, że wciąż pracuje, to wchodzi w pewnym sensie w stan spoczynku, organy takie jak mózg lub serce pracują nieprzerwanie, jednak zdecydowana większość mięśni, stawów, czy też niektórych organów odpoczywa. Poza tym nawet serce czy mózg pracują podczas snu zupełnie inaczej, niż w ciągu dnia, a to powoduje, że dla tych organów sen jest także bardzo istotny. Pomimo tego wiele osób cierpi z uwagi na kłopoty ze snem, zasypianiem, czy po prostu złą jakość snu. To natomiast wpływa na ogólne samopoczucie, problemy zdrowotne, a także psychiczne. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają na większą kontrolę snu, poprawienie jego jakości itp. Jednym z najskuteczniejszych i chętnie stosowanych rozwiązań w tym zakresie są właśnie suplementy diety. Jednak o czym należy pamiętać, przy stosowaniu tego rodzaju preparatów poprawiających jakość snu?

Lepszy sen za sprawą suplementów diety - o czym należy pamiętać?

Podstawową sprawą w przypadku wszelkiego rodzaju suplementacji jest fakt, że ma ona za zadanie jedynie wspierać podstawową dietę, czy też szerzej - styl życia. W przypadku snu, również można wiele rzeczy zrobić w trosce o jego jakość. M.in. warto zadbać o odpowiednią podaż magnezu w codziennych posiłkach, który jest niezbędny na potrzeby poprawy jakości snu. Co więcej, warto zdać sobie sprawę z tego, w jaki sposób działa organizm człowieka i dlaczego jesteśmy senni wieczorem itp.

Wszystko z uwagi na melatoninę, która jest produkowana w organizmie człowieka, a dzięki jej zwiększonej produkcji w nocy jesteśmy senni itp. Jednak aby mogła być ona produkowana organizm potrzebuje określonych warunków o czym wiele osób zapomina. Wiele mówi się o tym, że aby produkcja melatoniny była możliwa, organizm potrzebuje odpoczynku od tzw. niebieskiego światła przez ok. 3 godziny. Jest ono emitowane przede wszystkim przez ekrany urządzeń elektrycznych, a co za tym idzie - przez telefony, komputery, telewizory itp.

Natomiast gdy nie zapewnimy organizmowi odpowiedniego odpoczynku, będzie on odczuwał zmęczenie, jednak możemy mieć właśnie problem z zaśnięciem lub budzimy się niewyspani. To właśnie z tego powodu melatonina ma ogromny wpływ na jakość naszego snu i można się z nią spotkać w suplementach diety na sen. Jednym z producentów posiadających w swojej ofercie tego typu preparaty jest znana i ceniona firma Trec, której oferta jest dostępna m.in. w sklepie SFD.

Co jeszcze można zrobić w trosce o lepszą jakość snu?

Ograniczenie ekspozycji na niebieskie światło zdaje się być najłatwiejszym, a także dość rozsądnym środkiem zaradczym w trosce o lepszy sen dla swojego organizmu. Jednak nie musi być jedynym rozwiązaniem, a co także istotne, nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na jego jakość. Organizm człowieka jest bardzo złożonym mechanizmem, który potrzebuje ogromnej liczby różnego rodzaju wartości odżywczych, które należy mu dostarczać w trosce o jego prawidłowe funkcjonowanie.

Tak więce w trosce o lepszą jakość snu warto także zadbać o odpowiednią podaż nie tylko magnezu w diecie, ale także cynku, witaminy B6, czy też tryptofanu. To tylko kilka z najpopularniejszych przykładów substancji, które mają wpływ na układ nerwowy, a w tym także na jakość naszego snu. Gdyby jednak okazało się być niemożliwe ich dostarczenie w odpowiednich ilości za sprawą diety, wtedy warto rozważyć suplementację. Preparaty bogate w wymienione wartości odżywcze można spotkać m.in. w bogatej ofercie sklepu SFD, o czym warto pamiętać w trosce o własny organizm.

Artykuł zewnętrzny

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy