Dobry okulista
Zanieczyszczenie środowiska, długie godziny przed ekranem komputera w pracy lub w szkole, kolejne godziny przed ekranem smartfona – to są czynniki, które źle wpływają na kondycję naszego wzroku. Dodatkowo wiek ponad 40 lat również nie sprzyja.

Po 40-stce znacząco pogarsza się jakość naszego widzenia. Co z tym zrobić? Jeśli zauważymy u siebie pierwsze symptomy, że nasz narząd wzroku szwankuje, nie ma na co czekać, tylko umówić się na wizytę u specjalisty. Wyszukajmy najlepszego specjalistę.

Kiedy się udać do okulisty?

Do lekarza specjalisty od chorób oczu należy pójść w przypadkach, gdy zauważymy, że mrużymy oczy przy czytaniu, kiedy oczy nas pieką, bolą, mamy problemy ze skupieniem się, odczuwamy bóle głowy, obraz nam się rozmazuje, widzimy nieostro. Dodatkowo, jeśli w nocy ciężko się nam prowadzi samochód lub cierpimy na stany zapalne oczu, a oczy ropieją. Lekarz po przeprowadzeniu badania wzroku wstępnego może postawić pełną diagnozę i włączyć odpowiednie leczenie lub może zlecić dodatkowe, bardziej specjalistyczne badania narządu wzroku, aby głębiej zbadać problem.

Jakie badania może zlecić lekarz okulista?

Podstawowym badaniem przeprowadzanym podczas każdej wizyty w gabinecie okulistycznym jest badanie ostrości wzroku. Lekarz może także przeprowadzić badania dodatkowe, np.: badanie dna oka, pomiar ciśnienia śródgałkowego, badanie refrakcji oraz badanie w kierunku określenia wady wzroku i dobór odpowiedniej korekcji.
W gabinecie lekarz zajmie się także pełną diagnozą schorzeń oczu takich, jak jaskra, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej, retinopatia cukrzycowa oraz zapalenia spojówek. Podejmie się także usunięcia ciała obcego z oka albo skieruje nas do specjalistycznej placówki w celu chirurgicznej ingerencji w obszar oka.

Zadaniem okulisty jest leczenie. Dobry okulista Łódź cechuje się właściwym podejściem do pacjenta oraz ogromem posiadanej wiedzy i doświadczeniem, które poparte jest udziałem w licznych szkoleniach oraz wieloma certyfikatami branżowymi. Najlepsi specjaliści czekają na nas w swoich gabinetach w salonach Italooptica w Łodzi. Właściwy okulista zadba o nasz wzrok w czasie choroby, ale także o właściwą profilaktykę. Wszystko po to, aby nasze oczy były zdrowe i byśmy mogli cieszyć się zdrowiem przez długi czas. Zapraszamy do gabinetów okulistycznych w Łodzi na Retkini oraz na Olechowie.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy