Jesteś po pięćdziesiątce? Przebadaj się u urologa!

Jesteś po pięćdziesiątce? Przebadaj się u urologa!

Urolog to lekarz, który zajmuje się w diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego. Po ukończeniu 50. roku życia warto regularnie zgłaszać się na konsultację u tego specjalisty, nawet w przypadku braku konkretnych dolegliwości. Stała kontrola i badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrywanie różnych schorzeń takich jak np. kamica nerkowa, zapalenie czy nowotwór prostaty u mężczyzn oraz choroby układu rozrodczego u kobiet. 

1. Konsultacja urologiczna - kiedy z niej skorzystać?

2. Najczęściej występujące choroby układu moczowo-płciowego

3. Specjalista urolog Warszawa

 

Konsultacja urologiczna - kiedy z niej skorzystać?

Jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy, jak np. nietrzymanie moczu, ból w dole brzucha, lub krwiomocz, nie zwlekaj z udaniem się do urologa. Ostry ból w dolnej części pleców, może być objawem kamicy moczowej lub zwiastować stany zapalne. Są to wskazania do wykonania USG układu moczowego a w niektórych przypadkach także biopsji. W Warszawie łatwo znaleźć dobry gabinet urologiczny wpisując w wyszukiwarkę frazę "urolog Warszawa" lub "warszawa urolog centrum medyczne". Do lekarza urologa powinny regularnie zgłaszać się osoby starsze, co najmniej raz do roku. Warto zrobić test PSA badanie, które pozwoli to na wczesne wykrycie raka prostaty. Z kolei urolog dziecięcy leczy choroby nerek i układu moczowego u najmłodszych.

Najczęściej występujące choroby układu moczowo-płciowego

Lekarz urolog zajmuje się leczeniem chorób układu moczowego zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Chociaż utarło się przekonanie, że pacjentami tego specjalisty bywają panowie, to jednak z konsultacji urologicznych korzystają także panie. Do urologa trafiają one z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu, spowodowanego obniżeniem napięcia mięśni dna miednicy oraz zapalenie pęcherza moczowego. Kobiety mają krótsza niż mężczyźni cewkę moczową, dlatego łatwiej o stany zapalne wywołane infekcją bakteryjną. Z kolei mężczyźni po 40. roku życia najczęściej uskarżają się na dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego. Powodem tego schorzenia są zaburzenia hormonalne a jego objawem - trudności z oddawaniem moczu. Aby wykluczyć nowotwór prostaty, należy wykonać test PSA. Jest to białko, którego poziom wzrasta w przypadku nowotworu, ale także innych chorób gruczołu krokowego. 

Specjalista urolog Warszawa

Jeśli szukasz urologa z wieloletnim doświadczeniem w Warszawie, zwróć uwagę na centrum medyczne Rehmedicon na Bielanach. Dobry urolog to taki, który nie tylko skutecznie zdiagnozuje i wyleczy schorzenia w obrębie układu moczowo-płciowego, lecz także ma indywidualne podejście do każdego pacjenta i potrafi stworzyć przyjazną atmosferę w czasie konsultacji. W bielańskim gabinecie urologicznym, pacjenci mają do dyspozycji osobny sanitariat, pozwalający odpowiednio przygotować się do badania.  

 

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy