Olej kokosowy w kosmetyce

Olej kokosowy w kosmetyce

Wiele osób boryka się z problemem suchej skóry. Szczególnie przesuszać się może ona na nosie, na policzkach i oczywiście na czole. W takich wypadkach należy stosować naprawdę dobre, nawilżające kosmetyki. Można posiłkować się przykładowo jednym, a mianowicie olejem kokosowym.

Wygładzenie i nawilżenie

Olej kokosowy jest bardzo uniwersalny, choć przede wszystkim kojarzy nam się z kuchnią. Stosować go jednak możemy również na naszą twarz, co z pewnością przyniesie zaskakujące dla nas efekty. Mianowicie olej kokosowy wykazuje bardzo duże działanie nawilżające. Wnika w skórę i świetnie ją nawilża, pozostawiając ją miękką i delikatną. Dlatego też obecnie w wielu kremach możemy spotkać olej kokosowy, szczególnie w tych naturalnych. Pojawia się on także w maseczkach, balsamach do ust i pomadkach ochronnych. Nawilżenia potrzebuje całe nasze ciało, dlatego też również w balsamach ten olej możemy spotkać. Ma on także działanie wygładzające. Dlatego jeśli na naszych nogach mamy chociażby nieestetyczne krostki po goleniu, bardzo szybko mogą one zniknąć. Wystarczy tylko nałożyć olej na nogi i w gruncie rzeczy iść spać. Rano będą one wyglądały zupełnie inaczej, świeżo i gładko.

Jak olej kokosowy wspomaga walkę z trądzikiem?

Dziś olej kokosowy jest także ogromnym ratunkiem dla osób zmagających się z trądzikiem. Niektórzy twierdzą, że nie jest on w stanie pomóc nam na trądzik, ponieważ olej jest tłusty. Jednak w gruncie rzeczy nic bardziej mylnego. Kwas laurynowy zawarty w oleju ma właściwości antybakteryjne. Dlatego pomimo swojej konsystencji, jest on w stanie pomóc nam z tym problemem. Oczywiście olej możemy na twarz stosować w gruncie rzeczy każdego dnia. Nie ma co do tego żadnych ograniczeń. Warto wspomagać się także innymi substancjami, najlepiej naturalnymi. Jednak w pielęgnacji cery trądzikowej, olej kokosowy w gruncie rzeczy powinien być naszą podstawą. Nie tylko pomoże nam w walce z trądzikiem, ale da również naszej cerze wygładzenie. To natomiast przez wielu pożądany efekt.

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy