Skuteczny trening uważności mindfulness

Skuteczny trening uważności mindfulness

Trening uważności to pojęcie, które z roku na rok zyskuje na popularności. Nic więc dziwnego, że kursy tego typu są chętnie wybierane przez osoby w każdym wieku. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania, warto bliżej poznać założenia treningu uważności! Na czym dokładnie polega? Czym cechuje się mindfulness i jakie daje efekty? Dlaczego warto skorzystać z treningu mindfulness?

Mindfulness

Trening uważności, czyli mindfulness pozwala nam zwolnić w codziennym pędzie i skupić się na swoich potrzebach. Bywa tak, że przytłaczają nas różne myśli, a stres nie pozwala zasnąć. Na szczęście możemy złapać życiową równowagę i spokój, korzystając z treningu uważności. Czym wyróżnia się mindfulness?

Warto wiedzieć, że mindfulness w Krakowie opiera się na kierowaniu naszej uwagi na co, to tu i teraz. Niestety z każdej strony jesteśmy narażeni na rozproszenie umysłu i nie mamy chwili na wytchnienie. Warto jednak powrócić do cennych umiejętności, które przekładają się na komfort życia. Mindfulness korzysta z psychoedukacji i wiedzy o nas samych. Daje informacje o tym, jak działa ludzki mózg i w jakich miejscach w ciele gromadzą się emocje. Praktyki te zostały zaczerpnięte z Dalekiego Wschodu i są aktualnie popularne na całym świecie! Eksperci wskazują, że uważność nie jest jedynie domeną buddystów. To cenna cecha, którą powinniśmy rozwijać w sobie przez całe życie. 

Skuteczny trening uważności

Istotne jest to, że mindfulness we Wrocławiu to różnorodne ćwiczenia z nauczycielami i kameralną  grupą, według odpowiedniego programu. Uczymy się podstawowych praktyk, dzięki czemu doskonale poznajemy swoje nawyki myślowe, własne oczekiwania, emocje i miejsce ich występowania w ciele. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie ciało człowieka jest barometrem, który wskazuje zarówno na emocje negatywne, jak i pozytywne. Wspiera nas w dobrych chwilach, dzięki czemu możemy nabrać sił na trudniejsze momenty w życiu. 

Dlaczego warto postawić na trening uważności? Takie rozwiązanie sprawia, że widzimy rzeczy takimi, jakie są. Nie boimy się wyrażać nieprzyjemnych emocji, takich jak zazdrość, smutek, złość i wstyd. Ponadto uczymy się odczytywać sygnały z ciała, a następnie je uwalniać. W codziennym życiu przez cały czas jesteśmy narażeni na szerokie spektrum emocji. Nie da się tego uniknąć, a ich tłumienie nie prowadzi d niczego dobrego. Warto zatem uczyć dzieci już od najmłodszych lat tego, aby wyrażały swoje emocje. Okazuje się, że trening uważności pozwoli nam uniknąć w przyszłości różnych problemów. 

Mindfulness wskazuje, że nie da się wybiórczo tłumić emocji. Jeśli przez wiele lat chowaliśmy w sobie emocjonalny dyskomfort, w dorosłości borykamy się z wieloma trudnościami. Na szczęście krok po kroku można opanować trudną sztukę wyrażania swoich uczuć. Po pewnym czasie zauważymy wzrost pewności siebie i uwolnienie od nieprzyjemnych nawyków myślowych. Mindfulness to propozycja doskonała dla każdego z nas, bez względu na wiek i płeć. Istnieją nawet szkolenia dla dzieci, które wzbudzają duże zainteresowanie. 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy