Smaczny burger w domu? To możliwe!

Smaczny burger w domu? To możliwe!

Nowe burgerownie powstają jak grzyby po deszczu, a każda kolejna próbuje prześcignąć konkurencję coraz to bardziej wyszukanymi smakami dodatków. Czy można w domu przygotować burgera z prawdziwego zdarzenia, który będzie konkurował z tymi z food trucków i restauracji? Oczywiście, pod warunkiem, że użyjemy produktów najlepszej jakości i odpowiednio je skomponujemy. Oto lista rzeczy, które warto użyć tworząc pysznego burgera w domu.

  • Warzywa – klasycznie będą to pomidory, cebula i zielone ogórki, ale żeby podnieść poziom naszego burgera do tych serwowanych w burgerowniach potrzeba nam czegoś wyjątkowego. Jeżeli chcemy aby nasz burger miał lekko słodkawy smak dodajmy do niego talarki z czerwonych buraków. Ich intensywny czerwony kolor uatrakcyjni również jego wygląd. Kolejnym interesującym składnikiem jest kalarepa. W smaku jest słodko-kwaśna co nada naszemu burgerowi zupełnie nowego charakteru. Coraz modniejszy jest też grillowany bakłażan, który nada burgerowi „dymnego’ posmaku.
  • Owoce – gdy dodamy świeże lub grillowane owoce do naszego burgera możemy mieć pewność, że jego smak zyska na oryginalności. Najlepiej sprawdzają się grillowane plastry ananasa i kawałki gruszki. Z kolei świeże mango ze swoim kremowym miąższem doda ciekawych doznań podczas gryzienia.
  • Sery – ten jeden skalnik zmienia charakter całego burgera wraz z jego nazwą. Cheeseburgera uwielbiamy za ciągnący się ser, który spaja wszystkie składniki, dzięki czemu łatwiej się go je. Idealne będą sery pleśniowe jak gorgonzola lub brie. Ostatnio popularne są również feta oraz mozzarella.
  • Sosy i dipy – mają one za zadanie uatrakcyjnić smak burgera, ale także sprawić aby nie był suchy. W tym wypadku wybór jest naprawdę przebogaty. Wszystko zależy od naszego gustu i jaki smak akurat chcemy poczuć. Dobrej jakości ketchup zadowoli wszystkich tradycjonalistów, z kolei fani słodkiego posmaku powinni skorzystać z ananasowego chutneyu lub sosu tysiąca wysp. Ostre wasabi i dymny BBQ nadadzą burgerowi pikantnego charakteru.

Zanim jednak zaczniesz przyrządzać burgery samodzielnie sprawdź jak robią to profesjonaliści w Pasibus we Wrocławiu, Łodzi czy też innym mieście gdzie są ich restauracje. Zamów z restauracji Pasibus z dostawą do domu poprzez stronę PizzaPortal.pl.  

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy