Suplementy a zdrowie: Jakie składniki suplementów mogą wpłynąć pozytywnie lub negatywnie na zdrowie?

Suplementy a zdrowie: Jakie składniki suplementów mogą wpłynąć pozytywnie lub negatywnie na zdrowie?

Suplementy diety, mogą okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku walki z rozmaitymi dolegliwościami, poprawy samopoczucia i wyglądu. Żeby jednak tak się stało, należy przyjmować odpowiednie preparaty o wartościowym składzie i robić to zgodnie z wytycznymi producenta. W tym artykule omówimy produkty dedykowane sportowcom i podpowiemy, jak zawarte w nich komponenty mogą wpłynąć na zdrowie.

Białko serwatkowe na odchudzanie – to warto wiedzieć

Prowadzenie zdrowego stylu życia, to obecnie panujący trend. Coraz więcej osób dąży bowiem do tego, aby zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i zadbać o aktywność fizyczną. Takie postępowanie ma za zadanie poprawić kondycję organizmu, pozytywnie wpłynąć na jego zdrowie i, co równie istotne, uzyskać szczupłą i zadbaną sylwetkę. Aby było to jednak możliwe, konieczna jest samodyscyplina i konsekwencja w działaniu, a z tymi bywa różnie. Dlatego też wiele osób decyduje się sięgnąć po odżywki, których zadaniem jest nie tylko poprawa motywacji i dodanie siły w trakcie treningu, ale również dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, które jednocześnie pomogą w redukcji zalegającej tkanki tłuszczowej. Jednym z produktów, które cieszą się dużym uznaniem wśród szerokiego grona osób, jest białko serwatkowe. Stanowi ono doskonały wybór, ponieważ nie tylko pozwala na dostarczenie organizmowi znacznej ilości pełnowartościowego białka, wspomagającego wzrost masy mięśniowej i ułatwiającego regenerację, ale również daje uczucie sytości, co na diecie redukcyjnej jest szczególnie ważne. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule – Białko serwatkowe a odchudzanie – które odżywki warto stosować? – do czego serdecznie zachęcamy.

Kreatyna – jak działa na organizm?

Kreatyna to suplement diety, który cieszy się olbrzymią popularnością wśród osób aktywnych fizycznie. Produkt ten pozwala na zwiększenie energii mięśni do pracy, co przekłada się na skuteczność treningów. Ponadto, wykazuje ona takie działanie, jak:

  •         Podtrzymywanie odpowiedniego poziomu ATP,
  •         Stymulowanie syntezy protein w mięśniach,
  •         Podwyższanie uwodnienia komórki mięśniowej, co przekłada się na jej anabolizm,
  •         Hamowanie miostatyny, uniemożliwiającej rozrost masy mięśniowej,
  •         Zwiększanie wydzielania hormonu anabolicznego (IGF-1), produkowanego przez wątrobę,
  •         Wspomaganie rozpadu węglowodanów w mięśniach,
  •         Redukcja zakwaszenia mięśni.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że kreatyna doskonale sprawdza się podczas diety redukcyjnej. Obszerne informacje w tym zakresie zostały zawarte w artykule – Kreatyna na redukcji – jaka kreatyna sprawdzi się najlepiej – który zdecydowanie warto przeczytać.

Co wchodzi w skład przedtreningówek?

Kolejnymi z popularnych suplementów diety, są odżywki przedtreningowe, których celem jest zwiększenie siły przed treningiem i poprawa wytrzymałości w trakcie jego trwania. Ze względu na fakt, że są to specyfiki stanowiące mieszankę wielu komponentów, warto zwracać szczególną uwagę na ich recepturę, gdyż może zawierać elementy, których dana osoba nie powinna stosować. Np. jednym ze składników przedtreningówki, jest kofeina, której zdecydowanie muszą unikać sportowcy z chorobami serca czy układu krążenia. Przydatne informacje w tym zakresie znajdują się w artykule – Przedtreningówka – co to jest, co daje i jak długo działa? – z treścią którego zdecydowanie warto się zapoznać. 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy