Co robić z dzieckiem w Łodzi, kiedy pada deszcz?

Co robić z dzieckiem w Łodzi, kiedy pada deszcz?

Pochmurne niebo, wiatr i deszcz – taka pogoda zdecydowanie nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Na szczęście nieciekawa pogoda wcale nie musi oznaczać dla najmłodszych nudy – wystarczy skorzystać z naszych pomysłów!

Nawet jeżeli są wśród nas miłośnicy deszczowych spacerów, to niewielka szansa, że należą do nich także maluchy. Dbając o zdrowie dzieci, najchętniej zostajemy z nimi w domu – co najczęściej kończy się kolejnym dniem spędzonym przed telewizorem lub komputerem. Jak tego uniknąć? Kiedy skończą nam się pomysły na wspólne zabawy, najlepiej udać się z dziećmi w miejsce, w którym nie tylko zapomnimy o nieprzyjemnej pogodzie, ale także świetnie spędzimy wolny czas. A tak się składa, że mamy ich w Łodzi całkiem sporo!

Aktywne popołudnie

Niepewna pogoda wymaga od nas wyjątkowej dbałości od odporność – dlatego szczególnie w okresie jesieni czy wiosny nie powinno zabraknąć nam zdrowej aktywności fizycznej. Dzieciaki uwielbiają wizyty na basenie lub w parku trampolin. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także ścianka wspinaczkowa czy sala zabaw. Wybierając atrakcje, zadbajmy o to, aby odpowiednio przygotować się do wyjścia – ubrania na zmianę to absolutna podstawa, która pomoże uniknąć maluchom przeziębienia.

Wizyta w planetarium

Kosmos dla najmłodszych to seria pokazów przygotowanych specjalnie z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach. W EC1 zadbano o to, by zaserwować dzieciom nie tylko porządną dawkę wiedzy, ale także mnóstwo dobrej zabawy! Najmłodsi mogą wybierać spośród wielu ciekawych seansów, dlatego w większości przypadków wcale nie kończy się na jednej wizycie. Z pewnością warto zajrzeć tam w poszukiwaniu kolejnych międzygalaktycznych przygód!

Rodzinne granie w planszówki

Czy jest wśród nas ktoś, kto nie przepada za planszówkami? Obecnie naprawdę jest w czym wybierać, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nawet jeżeli nie mamy dostępu do gier we własnym domu, zawsze możemy wybrać się do wypożyczalni. Starsze dzieci mają dodatkowo okazję wziąć udział w spotkaniach miłośników gier planszowych, organizowanych przez Łódzki Dom Kultury. Świetną szansą na poznanie nowych tytułów jest także odwiedzenie Łódzkiego Portu Gier – imprezy cyklicznej dla uczestników w każdym wieku.

Kreatywne warsztaty

Nawet najmłodsze dzieci mogą wziąć udział w zajęciach organizowanych na terenie Łodzi. Warsztaty sensoryczne, zajęcia umuzykalniające czy tańce dla maluchów to dopiero początek atrakcji. Warto śledzić wydarzenia w swojej okolicy, by nie przegapić atrakcji czekających na nasze pociechy. Kto nie chciałby wziąć udziału w czekoladowych warsztatach albo własnoręcznym tworzeniu zabawek? Większość z tego typu wydarzeń dopuszcza także udział rodziców, z czego chętnie korzysta wiele rodzin, które uwielbiają wspólnie spędzać czas na dobrej zabawie.

Tradycyjnie: do kina lub do teatru

Każdy rodzic wie, z jakim entuzjazmem ze strony dzieci spotyka się każda wycieczka do kina lub teatru. W repertuarze łódzkich instytucji kultury nigdy nie brakuje pozycji dla najmłodszych, dzięki czemu w pochmurne popołudnia sale gęsto zapełniają się tłumem widzów spragnionych nowych wrażeń. Warto pamiętać, że w Łodzi jest naprawdę wiele miejsc nastawionych na młodszą publiczność, które mogą zainteresować nas swoją bogatą ofertą.

Domowe sposoby na nudę

Nie zawsze okoliczności sprzyjają temu, by w nieprzyjemną pogodę wyjść z domu. Jednak nawet jeżeli musimy pozostać w czterech ścianach, nie powinna ograniczać nas kreatywność – deszcz może stanowić inspirację dla wielu twórczych zabaw! Własnoręczne tworzenie witraży, przygotowywanie deszczowych deserów na lepsze samopoczucie, budowanie „bazy” czy zorganizowanie zabawkom wielkiej kąpieli to świetne sposoby na dobrą zabawę. Zanim skończą nam się pomysły, z pewnością na nowo wyjdzie słońce!

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy