Gdzie na sanki w Łodzi?

Pierwszy śnieg co roku budzi wielkie emocje – nie tylko u drogowców, ale zwłaszcza wśród dzieci, które witają go ze znacznie większym entuzjazmem. To przecież czas, kiedy w końcu mogą udać się z rodzicami na sanki! W które miejsca na pewno warto zabrać swoje pociechy?

Mimo że wiele osób narzeka na nizinny krajobraz Łodzi, w rzeczywistości w naszym mieście i jego okolicach możemy z powodzeniem odnaleźć niejedno miejsce doskonale nadające się do zjeżdżania na sankach czy jabłuszkach. Nie brakuje tu osiedlowych „górek” i nieco bardziej oddalonych od miejsc zamieszkania wzniesień, które co roku oblegane są przez miłośników białego szaleństwa. Niezależnie od tego, w jakim rejonie mieszkasz, z pewnością znajdziesz w pobliżu miejsce warte odwiedzenia!

Górka Widzewska

Położona w parku między ulicami Chmielewskiego a Milionową górka nie przypomina z daleka typowego wzniesienia, a mimo to świetnie sprawdza się w roli łagodnego stoku. Duża przestrzeń gwarantuje, że dla nikogo nie zabraknie miejsca.

Karolew: górka przy ul. Kusocińskiego

Nieopodal sklepu Carrefour, przy placu zabaw „Karolek” znajduje się niewielka górka uwielbiana przez mieszkańców okolicy. Zasłynęła z tego, że zjeżdżając z niej, można spróbować slalomu między oponami – legenda głosi, że nikomu nie udało się jeszcze pokonać całej trasy.

Teofilów: górka przy ul. Pasjonistów

Doskonałe miejsce do zabawy dla najmłodszych i mniej zaawansowanych amatorów jazdy na sankach. Mieszkańcy osiedla uwielbiają to miejsce, a zimą jest ono zawsze pełne podekscytowanych maluchów – to świetne miejsce na pierwsze zjazdy!

Żabieniec: górka przy ul. Łanowej

Znajdująca się nieopodal szkoły podstawowej nr 182 górka to kolejna doskonała opcja dla rodziców małych dzieci. Łagodne wzniesienie świetnie sprawdzi się jako miejsce pierwszych prób zjazdów na sankach.

Olechów: górka przy ul. Hetmańskiej

Niedaleko od tamtejszej Biedronki położona jest górka dla bardziej doświadczonych saneczkarzy. Stali bywalcy twierdzą, że zjazdy są niekoniecznie gładkie, dzięki czemu zapewniają sporo wrażeń.

ASP (górka przy ul. Wojska Polskiego)

Park przy uczelni to prawdziwa gratka dla miłośników sportów zimowych – także tych pozbawionych jakiegokolwiek sprzętu. Tak się składa, że tamtejsze tymczasowe stoki doskonale nadają się do zjazdów na czymkolwiek!

Park Helenów

Okazały stok prezentuje się naprawdę efektownie, dlatego nigdy nie brakuje na nim miłośników zimowych zabaw. Należy jednak zachować ostrożność, bowiem „potrójna” górka kończy się na zamarzniętej tafli wody!

Rudzka Góra

Sztuczne wzniesienie z torem saneczkowym to ulubiona atrakcja wielu łodzian – nie tylko w chłodniejszej części roku. Doskonale nadaje się do uprawiania różnych sportów zimowych, dzięki czemu zawsze przyciąga w swoje strony aktywnych mieszkańców okolicy.

„Wieloryb” przy ul. Włókniarzy

Górka położona przy skrzyżowaniu z ul. Drewnowską zawdzięcza swoją nazwę charakterystycznemu kształtowi. Mimo że jest położona obok ruchliwej ulicy, nigdy nie brakuje na niej chętnych do zabawy w śniegu!

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

1 komentarz

  1. Rodzic 8 stycznia 2021 (07:55)

    Z dzieciakami warto tez podjechać do Parku Baden-Powella na Radiostacji. Fajna górka w śnieżne dni.

Dodaj komentarz

Partnerzy