Zimowe atrakcje w Łodzi - u nas nie jest nudno!

Zimowe atrakcje w Łodzi - u nas nie jest nudno!

Myśląc o polskich miastach, które stają się bardziej atrakcyjne zimą, zwykle przychodzą do głowy takie przykłady jak Zakopane, Szczyrk czy Wisła. Wiadomo - jak zima, to śnieg i narty. Jednak decydując się na wypoczynek w grudniu czy styczniu, nie warto ograniczać się do typowych, wybieranych przez wszystkich miejscowości. Dziś udowodnimy Wam, że przyjeżdżając do Łodzi, nie tylko znajdziecie mnóstwo atrakcji, ale nie musicie rezygnować z narciarskich szaleństw!

Zimowe rozrywki w Łodzi

Bez trzymania Was w niepewności, odpowiadamy na pytanie, które na pewno pojawiło się w głowach wielu z Was - narty w Łodzi?

  • W południowej części Łodzi mieści się Rudzka Góra - kompleks rekreacyjny, w którym można znaleźć tor saneczkowy, bacówkę zbudowaną z drewna przywiezionego z Bieszczad, a nawet skocznię narciarską! Choć powstała w latach 60. zeszłego wieku, to nadal bardzo dobrze się trzyma, co jest zasługą pasjonatów skoków narciarskich, którzy postanowili w 2009 przywrócić ją do świetności. Zostały na niej nawet zrealizowane Mistrzostwa Centralnej Polski w skokach narciarskich.
  • Jarmark bożonarodzeniowy - 1 grudnia ulica Piotrkowska zyskuje niepowtarzalny świąteczny nastrój. To właśnie wtedy rozpoczyna się tam coroczny jarmark, który przez kolejne dni oferuje nie tylko uwielbianą przez wszystkich atmosferę Bożego Narodzenia. W programie znajdują się też takie atrakcje jak spektakle dla dzieci, koncerty znanych wykonawców czy warsztaty robienia bombek choinkowych.
  • Były narty, czas na…kąpiele! W przepięknym łódzkim Orientarium miłośnicy morsowania mają możliwość popływać w basenie dla słoni. A jeśli to będzie mało, to razem z grupą lokalnych morsów, można się w każdą niedzielę wykąpać w, znajdującym się północnej części Łodzi, Arturówku.
  • Zima to oczywiście nie tylko narty i sanki, ale też łyżwy. Dla tych, którzy lubią poszaleć na lodowisku, największe centrum handlowo-rozrywkowe w Łodzi, Manufaktura, jak co roku oferuje taką możliwość.

Co robić w Łodzi zimą?

Oczywiście, oprócz wymienionych wyżej, typowo zimowych rozrywek, nasze miasto oferuje innych mnóstwo innych możliwości:

  • Centrum Nauki i Techniki EC1 - jeśli chodzi o atrakcje w Łodzi, EC1 jest miejscem, w którym wspaniale spędzicie czas o każdej porze roku:

Znajdujące się tam Planetarium regularnie oferuje pokazy związane z tym, co dzieje się wysoko nad naszymi głowami. Pokazy związane z gwiazdami i planetami zachwycą każdego.

Ulica Żywiołów pozwoli dzieciom spędzić czas z Żywiołakami, bohaterami opartymi na wodzie, ogniu, ziemi i innych elementach natury. Nauka przez zabawę to doskonały sposób na rozrywkę dla najmłodszych.

Narodowe Centrum Kultury filmowej to wyjątkowe miejsce dla miłośników kinematografii. Centrum spotkań dla wszystkich zafascynowanych światem filmu i wszystkim, co z nim związane. Spotkania, wystawy, projekcje na salach kinowych - istny raj dla kinomaniaków.

Centrum Komiksu i Narracji interaktywnej, czyli spełnienie marzeń dla fanów komiksów i gier wideo. Zawiera takie atrakcje jak: Strefa Retro, pokazująca rozwój branży gier w Polsce, począwszy od lat 80. ubiegłego wieku; Game Lab, ścieżka edukacyjna, w której można zobaczyć, jak powstają gry komputerowe, oraz strefa wirtualnej rzeczywistości, w której spróbujecie uciec z wirtualnego escape roomu.

O wszystkich bieżących i nadchodzących wydarzeniach w EC1 przeczytacie na stronie https://ec1lodz.pl/eventy.

  • Orientarium w Łodzi, otwiera swoje bramy dla zwiedzających przez cały rok. Na kompleks składają się 4 strefy: Wyspy Sundajskie, gdzie znajdziecie krokodyle, orangutany czy niedźwiedzie malajskie; strefa Celebes, w której mieszkają m.in. makaki, wydry i jeżozwierze; strefa słoni, z największym słoniem indyjskim w Europie, oraz najwspanialsza cześć - Oceanarium, mieszczące kilkaset gatunków ryb, np. rekiny i płaszczki.

W zimie przyjedź do Łodzi

Opisane wyżej atrakcje w Łodzi, to tylko wierzchołek góry lodowej. Miejsc, w których można wspaniale spędzić czas z rodziną lub znajomymi, jest mnóstwo, Przyjedźcie do Łodzi i przekonajcie się, że to tutaj jest zimowa stolica Polski!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy