FASHION INDUSTRY DAYS 2018, czyli hołd dla Łodzi włókienniczej

FASHION INDUSTRY DAYS 2018, czyli hołd dla Łodzi włókienniczej

W ostatni weekend września Łódź znowu stanie się stolicą polskiej mody! Wszystko za sprawą Fashion Industry Days 2018, czyli wydarzenia, które hołduje włókienniczej tradycji Łodzi.

Co zobaczymy na Fashion Industry Days?

Fashion Industry Days to forum środowiskowe będące platformą dla artystów, twórców i marek oraz wszystkich, którzy interesują się nowymi trendami w modzie.
W celu oddania tego typowego dla miasta industrialnego klimatu druga edycja wydarzenia odbędzie się w Starej Przędzalni Widzewskiej Manufaktury. Od 28 do 30 września znów będzie tętniło tam życie! Mury WI-MY wypełnią się pasjonatami mody wśród których odnajdziemy wielu uzdolnionych polskich projektantów, studentów i absolwentów szkół artystycznych, ludzi związanych z branżą oraz pasjonatów mody.|
Wydarzenie zostało podzielone na trzy wiodące elementy: strefę Runway, czyli pokazy mody, których w tym roku będzie ponad 20, strefę Atelier, czyli sto wyselekcjonowanych stoisk polskich projektantów i marek odzieżowych oraz Academy, czyli serię spotkań, szkoleń, warsztatów i paneli dyskusyjnych.
W trakcie FID nie zabraknie też licznych dodatkowych atrakcji. Mury Starej Przędzalni będą pokryte wystawami sztuki i fotografii.

Łódzkie tradycje w nowoczesnej oprawie

Pomysł na Fashion Industry Days zrodził się z potrzeby oddania hołdu włókienniczym tradycjom Łodzi. Nasze miasto, jak chyba żadne inne w Polsce, kojarzone jest z tą właśnie gałęzią przemysłu. Dodatkowo industrialny charakter wydarzenia podkreśla umieszczenie go w XIX w. przędzalni. Fashion Industry Days to również odpowiedź na realną potrzebę̨ stworzenia nowej platformy spotkań́ - miejsca wymiany doświadczenia i wiedzy w zakresie funkcjonowania biznesu modowego dla osób z tym związanych.
By zapewnić profesjonalne zaplecze organizatorzy zatrudnili najlepszych reżyserów, garderobiany, fryzjerów, stylistów, kosmetyczki, producentów i hostessy oraz inżynierów i techników, którzy zadbają o niepowtarzalną oprawę wydarzenia.
Wciąż otwarte są zgłoszenia dla wystawców targów. Projektanci, którzy chcą zorganizować pokaz w pofabrycznym klimacie powinni się jednak spieszyć - wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością.

Wstęp na większość wydarzeń będzie wolny, więc serdecznie zapraszamy do Widzewskiej Manufaktury wszystkich, którzy chcieliby zaznać mody w iście łódzkim klimacie.

Miło nam również poinformować, że Fashion Industry Days 2018 objęliśmy naszym patronatem medialnym.

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy