Co jest ważne podczas wyboru szafy chłodniczej?

Co jest ważne podczas wyboru szafy chłodniczej?

Urządzenia chłodnicze odgrywają bardzo ważną rolę w każdej działalności gastronomicznej. Powinny być przede wszystkim wydajne i niezawodne, tak by pomagać w skutecznym przechowywaniu żywności. Do najpopularniejszych urządzeń tego typu należą szafy chłodnicze przypominające zwykłe domowe lodówki. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy ich zakupie do swojego lokalu.

Szafy chłodnicze – podstawowe parametry

Poszczególne szafy chłodnicze różnią się od siebie kilkoma podstawowymi parametrami. Poza wymiarami czy pojemnością, które powinny być dopasowane do potrzeb, ważny jest m.in. rodzaj drzwi. Szafy chłodnicze przeszklone zasadniczo cieszą się większą popularnością, ponieważ przejrzyste drzwi umożliwiają rozpoznanie zawartości bez otwierania szafy, co pozwala na oszczędność energii i wpływa na wygodę użytkowania sprzętu. Niekiedy jednak wystarczająca będzie również szafa z nieprzeszklonymi drzwiami. Warto już na wstępie dokonać selekcji według tych kryteriów, by zawęzić swoje poszukiwania. Wybór szaf chłodniczych jest bowiem ogromny, a sklepy takie jak MultiGastro dysponują bardzo szerokim asortymentem odpowiednim dla każdych potrzeb.

Jak wybierać szafy chłodnicze?

Poza podstawowymi kryteriami warto zwrócić uwagę na kilka kolejnych. W zależności od tego, co zamierzasz przechowywać w szafie chłodniczej, zdecyduj się na model przystosowany do składowania napojów lub też dopasowany do wymiarów pojemników GN. Ponadto warto zwrócić uwagę np. na klasę energetyczną urządzenia, która mówi o zużyciu prądu. Większość nowoczesnych urządzeń jest wysoce energooszczędna – najlepiej zdecydować się na szafę o klasie A+++. Ważne są jednak również warunki, w których będzie pracować sprzęt – wymagany zakres temperatury i wilgotności otoczenia określa tzw. Klasa klimatyczna szafy. Warto ponadto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje urządzeń. Przyda się m.in. automatyczne zamykanie drzwi i ich blokada przy otwarciu na określoną szerokość, a także możliwość regulacji wysokości półek. Większość nowoczesnych urządzeń jest też wyposażona w system automatycznego rozmrażania i odprowadzania skroplin.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy