• 1
  •  

Lodowisko Łódź

Jedną z najpopularniejszych zimowych rozrywek jest jazda na łyżwach. Łyżwy dają możliwość cieszenia się zimową aurą bez konieczności wyjazdu w górzyste tereny. Ruch na lodowiskach nie jest również uzależniony od padającego śniegu, co odróżnia jazdę na łyżwach od jazdy na nartach, czy na snowboardzie. Nie potrzebujemy również drogiego sprzętu, czy specjalnych skafandrów.
Co sezon lodowiska w Łodzi przyciągają tłumy zarówno zaawansowanych, jak i początkujących łyżwiarzy. Nic dziwnego – jazda na łyżwach to nie tylko frajda, ale również cały szereg korzyści! Łyżwy to spalone kalorie i zgrabna sylwetka. Podczas godzinnej jazdy możemy stracić nawet ok 800 kalorii, a regularne odwiedzanie lodowiska da nam możliwość wysmuklenia ciała. Mimo wrażenia, że pracują głównie nogi jazda na łyżwach działa świetnie na całe ciało. Podczas gdy próbujemy utrzymać równowagę większość mięśni napina się, a więc pracuje. Jazda na łyżwach pomaga dzieciom rozwijać koordynację ruchową, a także wzmacnia kręgosłup.  Ze wszystkich tych korzyści możemy czerpać także w naszym mieście. Zastanawiacie się gdzie znajdziecie lodowisko w Łodzi? Podpowiadamy!

Bombonierka – najpopularniejsze lodowisko w Łodzi

Najpopularniejsze lodowisko w Łodzi to bez wątpienia Bombonierka przy ul. Stefanowskiego 28. Od 2017 r. lodowisko nosi imię Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz – znanej trenerki łyżwiarzy figurowych, którzy przyczyniła się do budowy tego lodowiska. To Lodowisko w Łodzi jest obiektem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przy Stefanowskiego odbywają się treningi łyżwiarzy i hokeistów oraz turnieje hokejowe i zawody w łyżwiarstwie figurowym o randze ogólnokrajowej. Odbywają się tu również ślizgawki popularne, na które można wejść o wyznaczonych godzinach. Jednocześnie na tafli lodowiska może przebywać aż 350 osób! Wszystkie dzieci do 12 roku życia muszą jeździć na łyżwach pod pieczą opiekuna. Lodowisko oferuje również odpłatne wypożyczanie łyżew, więc by się poślizgać nie musicie mieć własnego sprzętu.

Lodowisko w Łodzi na Retkinii

Na swoim osiedlu poślizgać się mogą mieszkańcy Retkinii w Łodzi. Lodowisko przy ul. Ks. Popiełuszki w okresie letnim zmienia się rolkowisko, gdzie na płycie na raz jeździć może aż 150 osób. Na terenie obiektu również działa wypożyczalnia łyżew oraz bufet, gdzie po zabawie można się posilić. W okresie letnim można tutaj pojeździć na rolkach.

Lodowisko przy łódzkiej Manufakturze

Sezonowo otwiera się również lodowisko przy Centrum Handlowym Manufaktura. Tutaj również możemy wypożyczyć łyżwy i poślizgać się na 600 metrach kwadratowych lodowej tafli. Lodowisko znajduje się na otwartym powietrzu i zwykle w okolicach Bożego Narodzenia pojawiają się nad nim dekoracyjne lampki. Jazda na łyżwach z widokiem na choinkę i świąteczne dekoracje wprawia w iście świąteczny klimat. Na terenie tego lodowiska w Łodzi również możemy wypożyczyć łyżwy.

Partnerzy