Województwo Łódzkie Atrakcje

Ekspozycja PGE Giganty Mocy

Aquapark Fala

Skansen Rzeki Pilicy


Województwo łódzkie atrakcje

Województwo łódzkie leży w samym centrum kraju. To właśnie tutaj znajduje się miasto Piątek, w którym wyznaczono geometryczny środek Polski. Mimo iż nie mamy dostępu do gór, czy do morza, jednak nie możemy narzekać na brak atrakcji. Przecież mamy w łódzkiem wspaniałe miasta i miasteczka, które prężnie się rozwijają, mamy tereny o niepowtarzalnych walorach przyrodniczych i miejsca naznaczone historią, w których rozgrywały się wydarzenia mające wpływ na losy naszego kraju.

Atrakcje w miastach

Wiele atrakcji województwa łódzkiego zlokalizowanych jest w miastach. Na naszej mapie umieściliśmy najciekawsze punkty, które obejmują między innymi parki, kina teatry, centra handlowe, czy kluby.

Najwięcej atrakcji województwa łódzkiego jest w jego stolicy, czyli Łodzi. Miasto ma do zaoferowania unikalną architekturę wraz z najdłuższą ulicą handlową w Europie i pięknie zrewitalizowanymi fabrykami. W Łodzi znajdziemy też znane na całym świecie murale – wielkoformatowe malunki, które zdobią całe fasady budynków. Łódź to miasto wielu festiwali – warto więc odwiedzić je w czasie trwania któregoś z nich. Najbardziej unikalny i widowiskowy jest Light Move Festiwal, który rok rocznie przyciąga turystów nie tylko z całej Polski, ale również z odległych zakątków świata.

Wiele atrakcji oferują również inne miasta województwa – piękne zakątki znajdziemy w Piotrkowie Trybunalskim, czy Pabianicach, które naznaczone są wielokulturowością i bogatą historią. Wyszukując atrakcji województwa łódzkiego zdecydowanie warto uwzględnić Łowicz słynący z unikalnego folkloru, Sieradz będący miastem królewskim, czy Uniejów – pierwsze uzdrowisko termalne w Polsce.

Na naszej mapie atrakcji województwa łódzkiego znajdziecie takie „miejskie” atrakcje kina i teatry, centra handlowe, Miejskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, baseny, aquaparki, kluby, miejsca z kręglami i bilardem, czy bardzo popularne od kilku lat pokoje zagadek. Znajdzie się również coś dla fanów wypoczynku na świeżym powietrzu, ponieważ uwzględniliśmy takie atrakcje jak parki, miejskie kąpieliska, czy siłownie pod chmurką.

Atrakcje przyrodnicze – odpocznij za miastem

Atrakcje województwa łódzkiego zlokalizowane są nie tylko w miastach, ale również poza nimi. Wszystkim, którzy chcą wypocząć od miejskiego zgiełku polecamy unikalne rezerwaty i parki krajobrazowe jak np. Torfowisko Rąbień, rezerwat Ciosny, Dąbrowę Grotnicką, Grądy nad Lindą, czy łęczyckie Błonie.

W województwie Łódzkim mamy także duże zbiorniki wodne – m.in. największy w Polsce sztuczny zalew Jeziorsko, czy zalew Sulejowski. Zarówno przy jeziorach, jak i rzekach, czy stawach znajdziemy liczne kąpieliska wraz z infrastrukturą dla turystów. Wypocząć nad wodą można w Lewitynie pod Pabianicami, w Przedborzu, Głownie, w Uniejowie, Łodzi, czy na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego.

Piękne miejsca z dala od miasta gdzie można cieszyć się bliskością przyrody to również Arborteum SGGW w Rogowie – ogród z ogromną kolekcją unikalnych roślin, czy Ogród Arkadyjski Heleny Radziwiłłowej gdzie pośród wiekowych drzew możemy podziwiać ciekawe zabytki architektury.

Partnerzy