Czy więcej znaczy lepiej? – Proste programy do faktur

Czy więcej znaczy lepiej? – Proste programy do faktur

Często każdy z nas słyszy, że „im więcej, tym lepiej”. Prawdopodobnie w wielu dziedzinach, życia to powiedzenie ma sens, ale czy w przypadku oprogramowania dla małych i średnich firm, dla przedsiębiorstw chcących w jak najkrótszym czasie wystawić fakturę będzie tak samo?

Oczywiście słowo „więcej” odnosi się tutaj do ilości funkcji posiadanej przez program do faktur. Pod lupę weźmiemy dwie propozycje stworzone przez firmę Mega-Tech a mianowicie Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Pierwsza z nich jest aplikacją desktopową do fakturowania bez opcji prowadzenia magazynu. Użytkownik wystawi w niej każdy rodzaj faktury m.in. faktura standardowa, faktura bez VAT, faktura proforma, faktura zaliczkowa, faktura końcowa, faktura VAT marża czy faktura odwrotne obciążenie. Każdy z tych dokumentów jesteśmy w stanie zapisać do pliku pdf albo też bezpośrednio wysłać na maila przez wbudowany moduł. Dodatkowo w programie możemy prowadzić kartotekę klientów i towarów, mamy możliwość pobrania danych kontrahenta z bazy CEIDG podczas tworzenia faktury i wiele innych funkcjonalności. Na szczęście w tym przypadku „wiele” oznacza „w sam raz”. Na rynku można znaleźć mnóstwo programów ze znacznie większą ilością funkcji, ale przez to praca na nich jest dużo bardziej skomplikowana. Twórcom programów FSB i FSBH udało się znaleźć „złoty środek”. Drugim programem zbliżonym do wcześniej opisanego jest Faktura Small Business Handel, czyli program do faktur z magazynem. Poza podstawowymi funkcjami FSB ma moduł magazynu, czyli możemy prowadzić stany magazynowe, wystawiać dokumenty magazynowe czy też wprowadzać faktury zakupu. Podobnie jak FSB, FSBH jest to program do faktur z JPK, czyli bez problemu co miesiąc wygenerujemy w nim Jednolity Plik Kontrolny. Każda z tych aplikacji jest niezawodna i bezpieczna. A bezpieczeństwo jest duże dzięki usłudze eArchiwum, czyli zdalnej kopii bezpieczeństwa. W przypadku utraty komputera czy zainfekowania go bez problemu odzyskasz swoje dane.

Bez wątpienia program do fakturowania Faktura Small Business i program z magazynem Faktura Small Business Handel są programami prostymi, nie posiadającymi ogromnej ilości funkcji. I to jest ich duża zaleta. Mają wszystko to co jest potrzebne do szybkiego i prostego wystawiania faktur.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy