Taśma pakowa do zadań specjalnych – czym kierować się przy jej wyborze?

Taśma pakowa do zadań specjalnych – czym kierować się przy jej wyborze?
Jednym z najpopularniejszych produktów do pakowania, poza znaną wszystkim folią stretch, jest taśma pakowa. Mimo że kojarzymy ją wszyscy, nie każdy wie, że istnieje kilka jej rodzajów. Co więcej, mają one wiele istotnych zastosowań. Jakie taśmy wyróżniamy? Czytaj dalej i sprawdź, jak wybrać odpowiednią.

Rodzaje taśm pakowych, które musisz znać

Do produkcji taśm pakowych wykorzystuje się termoplastyczny polipropylen – nieszkodliwy dla ludzi związek chemiczny. Warstwa kleju natomiast to zazwyczaj kauczuk lub akryl, które charakteryzują się nieco innymi właściwościami.

Taśmy pakowe akrylowe sprawdzą się na gładkich i śliskich powierzchniach, co oznacza, że świetnie poradzą sobie z klejeniem papieru, folii czy kartonu. Parametry akrylu doskonale radzą sobie w dodatnich temperaturach, jednak nie nadają się do zastosowania w wilgotnych warunkach.

Taśmy kauczukowe natomiast powstają z użyciem kauczuku naturalnego lub syntetycznego. Produkt z pierwszej grupy znany jest również jako taśma solventowa. Dzięki naturalnemu kauczukowi jest jedną z najbardziej wytrzymałych taśm dostępnych na rynku. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością w skrajnych warunkach – zachowuje swoje właściwości zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Co więcej, taśmy z kauczuku naturalnego są odporne na działanie wilgoci. Kauczuk syntetyczny natomiast w tych warunkach radzi sobie nieco gorzej.

Taśma pakowa – jak można ją wykorzystać?

Zastosowanie taśm pakowych jest dość oczywiste, jednak biorąc pod uwagę różne ich rodzaje, należy zaznaczyć, że każda sprawdzi się do użycia w nieco innym celu.

Właściwości taśm kauczukowych pozwalają na wykorzystanie ich w bardzo niestabilnych i trudnych warunkach. Co więcej, ze względu na większą wytrzymałość lepiej spisują się one w zabezpieczaniu ciężkich paczek.

Taśmy pakowe akrylowe natomiast poradzą sobie lepiej z lekkimi pakunkami. To właśnie ten rodzaj taśm najczęściej wykorzystujemy w biurze czy domu. Co ciekawe, istnieje możliwość wybrania kolorowych taśm akrylowych, dzięki czemu można je wykorzystać nawet w celach dekoracyjnych lub przy konieczności oznaczenia pewnych elementów.

Jak wybrać taśmy pakowe?

Wydawać się może, że wybór odpowiedniej taśmy nie jest trudnym zadaniem. Warto jednak podjąć decyzję na podstawie celu, w jakim zamierzamy ją wykorzystać. Wówczas będziemy mogli zawęzić poszukiwania do konkretnej grupy taśm.

Taśma pakowa, niezależnie od zastosowania, powinna być wytrzymała i powinna skutecznie łączyć wybrane elementy. Warto zatem szukać sprawdzonych dostawców, jeśli chcemy mieć pewność, że jej jakość jest bezdyskusyjna.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy