Czy warto kupić łóżeczko z opuszczanym bokiem?

Czy warto kupić łóżeczko z opuszczanym bokiem?

Łóżeczko to najważniejszy mebel w pokoju dziecięcym. Kiedyś nie było problemu z wyborem, gdyż w sklepach mieliśmy jeden tradycyjny model. Obecnie rodzice spodziewający się potomka, mają spory dylemat. W ofertach widać różnorodność kolorów, wzorów oraz dodatkowych udogodnień.

Na rynku dostępne są różne oferty łóżeczek dla dzieci. Można wybierać i przebierać w modelach. Jednak dokonując zakupu, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo naszego maluszka oraz funkcjonalność łóżeczka.

Rodzice muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebują łóżeczka w wersji standardowej, czy chcą zainwestować w łóżeczko wielofunkcyjne np. z opuszczanym bokiem.

Łóżeczko z opuszczanym bokiem

Musisz wiedzieć, że opieka nad niemowlakiem to nie lada wyzwanie. W ciągu dnia i nocy wielokrotnie pojawia się potrzeba wyciągania pociechy z łóżeczka. Wymusza to karmienie, przewijanie, a nawet zwykła potrzeba utulenia.

Łóżeczko z opuszczanym bokiem zapewnia komfort rodzicom. Wykonując podstawowe i ciągłe czynności, nie obciążają swojego kręgosłupa, przy schylaniu się i wyciąganiu maluszka. Ułatwia to i przyspiesza wykonywanie tych działań.

Funkcja łóżeczka dostawnego

Kolejną zaletą łóżeczka z opuszczanym bokiem jest to, że można je przystawić do łóżka rodziców. Odgrywa wówczas rolę łóżeczka dostawnego.

To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą mieć swoje niemowlę blisko siebie. Pierwsze miesiące są prawdziwym wyzwaniem. Opiekunowie pragną spać tuż obok swojej pociechy, ale z drugiej strony nie chcą przyzwyczajać jej do wspólnego spania. Opuszczenie boku łóżeczka sprawia, że dziecko śpi oddzielnie, ma swoją przestrzeń i komfortowe warunki do snu. Dla karmiącej mamy jest to olbrzymia wygoda. Nie musi wychodzić z łóżka, gdyż dziecko ma pod ręką.

Dodatkowe zalety łóżeczka z opuszczanym bokiem

Wiele modeli łóżeczek z opuszczanym bokiem posiada dodatkowe elementy wyposażenia, są nimi np.:

Szuflada

Na dnie łóżeczka znajduje się szuflada. Dzięki niej masz dodatkowe miejsce na przechowywanie np. pościeli, kocyków i innych akcesoriów dla dziecka.

Możliwość kołysania

Właściwie każde dziecko uwielbia kołysanie. Można znaleźć łóżeczka z funkcją kołysania na boki, co na pewno ułatwi rodzicom usypianie maluszków. System jest niezwykle płynny i cichy.

Zabezpieczenie gumowe

Przychodzi moment, kiedy dziecko zacznie ząbkować i gryźć co popadnie. Ofiarą pada również brzeg łóżka. Można spotkać modele, gdzie zamontowane są specjalne gumowe „gryzaki”. Dzięki temu łóżeczko nie dozna szkody i posłuży na długie lata.

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku zdrowy, bezpieczny i komfortowy sen. Łóżeczko z opuszczanym bokiem da mu taką gwarancję.

Godnym polecenia łóżeczkiem z opuszczanym bokiem jest model firmy Klupś Meble Dziecięce.

Łóżeczko Luna jest bezpieczne, wyprodukowane w sposób ekologiczny, a zarazem stylowe. Cieszy się uznaniem odbiorców w Polsce i w całej Europie. Dokonując zakupu łóżeczka dla niemowlaka, postaw na sprawdzonych producentów.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy