Jak dobierać odzież dziecięcą zimą?

 Jak dobierać odzież dziecięcą zimą?

Zimą, kiedy temperatura spadnie poniżej zera i pojawi się śnieg dzieci wprost szaleją na spacerach. Rodzice jednak głowią się, jak ubrać dziecko na spacer, żeby nie zmarzło, ale też się nie przegrzało.

Śmiało możesz porzucić rozterki dotyczące zimowych spacerów z dzieckiem. Nie tylko nie zaszkodzą one maluchowi, ale wprost przeciwnie: zimne powietrze zahartuje jego organizm, a ogrom nowych bodźców przyspieszy rozwój psychologiczny. Po powrocie z takiej przechadzki poprawia się również apetyty maluszka, a drogi oddechowe są oczyszczone z drobnoustrojów. Pamięta tylko o wyborze odpowiedniego ubrania dla dziecka. Producent odzieży niemowlęcej powinien zadbać o wykorzystanie dobrych jakościowo materiałów, które pozwalają utrzymać właściwą temperaturę ciała malucha. Czym jeszcze się kierować, ubierając dziecko zimą?

Jak dobierać odzież dziecięcą zimą ‒ na cebulkę

Spacer zimą z niemowlęcym dzieckiem w wózku wymaga zabezpieczenia go przed nadmierną utratą ciepła. W tym celu najlepiej zdecydować się ubieranie warstwowe. Dzięki temu, pomiędzy kolejnymi częściami garderoby gromadzi się powietrze, które stanowi dodatkową izolację cieplną. Wbrew pozorom, popularne kombinezony nie są najlepszym rozwiązaniem dla niemowlaków, które jeszcze chodzą same. W ich przypadku lepsze będą luźniejsze ubranka i więcej kocyków: jeden pod spód i dwa na wierzchu.

Zimą nie ma mowy o wychodzeniu z dzieckiem bez czapki. Przez głowę ucieka około 30-40% ciepła, dlatego czapka lub kominiarka to niezbywalny element dziecięcej garderoby zimą. Najlepsze są właśnie kominiarki, ponieważ chronią jednocześnie głowę, gardło i uszy. Warto pamiętaj jednak o grubości materiału dopasowanej do pogody. Nie wypuszczaj też dziecka bez rękawiczek. Najlepiej chronią przed zimnem te z jednym palcem. Żeby nie zginęły gdzieś w trakcie spaceru, najlepiej przymocować je do sznureczka lub wstążki.

Pamiętaj również o sprawdzaniu skóry na karku na malucha podczas spaceru. Jeśli jest spocona albo zimna, to najlepszy znak, że czas już wracać do domu

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy