Jak zapewnić dzieciom ciekawą rozrywkę?

Jak zapewnić dzieciom ciekawą rozrywkę?

Wbrew pozorom, organizacja czasu wolnego dla najmłodszych wcale nie jest sprawą prostą. Jeśli chodzi o animacje dla dzieci pomysły nie rodzą się na drzewach… Sprawa jest bardzo prosta - nasi milusińscy szybko wyczują, czy propozycja zabawy jest ciekawa i oparta na autentycznych emocjach.

Równie szybko emocjonują się, jak i nudzą, dlatego animator czasu wolnego dla dzieci powinien być bardzo kreatywny i mieć głowę pełną pomysłów. Tylko wówczas będzie mógł zmieniać tempo zabawy i urozmaicać swoje propozycje. Dzieci uwielbiają szalone gry i zabawy, ale równie szybko się zniechęcają. Nie pomogą najlepsze animacje. Dla dzieci pomysły to często tylko mgnienie oka. To co teraz zaprząta ich uwagę i pochłania w całości, już za chwilę stanie się rutyną i nie będzie wzbudzać większego zainteresowania. Nie są w stanie funkcjonować przez cały czas na wysokich obrotach, potrzebują przynajmniej kwadransa przerwę.

Animacje dla dzieci. Pomysły organizatorów muszą uwzględniać te uwagi

Najważniejszą cechą dobrze ułożonego planu zabawy jest jej różnorodność. Najlepiej sprawdzają się naprzemiennie ułożone zabawy w szalonym tempie i takie, które pozwalają odpocząć po klasycznej w grze w berka czy chowanego lub po wyścigach w workach. Jak najbardziej na miejscu będzie zaproponowane dzieciom konkursu rysunkowego na zadany temat lub jakiejś gry pobudzające intelekt, opartej o zagadki. Najmłodsi zaangażują się też bardzo chętnie we wszystko, co przypomina teatr i pozwala na wcielenie się w różne role.

Chłopcy i dziewczynki mogą mieć ochotę na coś innego

Należy pamiętać również o dwóch istotnych kwestiach. Dziewczynki i chłopcy mogą mieć ochotę na zupełnie różne formy spędzania wolnego czasu. Warto więc zadbać o równoległe zabawy dla jednej i drugiej grupy. Jeśli zostaną zaproponowane w odpowiedni sposób, pomocne okażą się klasycznie a nieco już zapomniane zabawy, jak gra w gumę czy w kapsle. Oczywiście zaraz potem zaplanuj na coś wspólnego.

Planuj na bieżąco, obserwując zachowanie twoich podopiecznych

Równie istotne jest przygotowanie odpowiedniego zestawu gier i zabaw (łącznie z logistyką), by móc z odpowiedniego pudełka lub woreczka wyciągnąć potrzebne  do niej przedmioty, a nie tracić czas i najlepsze animacje dla dzieci Pomysły i ich planowanie są bardzo istotne, ale raczej w formie długiej listy punktów programu, ponieważ przy zajęciach z dziećmi trzeba liczyć się dostosowywaniem kolejnych zadań do okoliczności, zainteresowania i stopnia zmęczenia najmłodszych.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy