Ochraniacz warkocz do łóżeczka – nowoczesny i bezpieczny element dziecięcej wyprawki

Ochraniacz warkocz do łóżeczka – nowoczesny i bezpieczny element dziecięcej wyprawki
Przygotowujesz wyprawkę dla swojej pociechy? Zgromadziłaś już śpioszki, kocyki oraz pieluszki, ale czy pomyślałaś o wyposażeniu łóżeczka? W końcu to w nim Twój maluch odnajdzie azyl, kiedy już przywitasz go na świecie. Pozwól, że przedstawimy Ci absolutny „must have”, jakim jest ochraniacz warkocz do łóżeczka. Dzisiaj dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru, aby nie tylko pięknie się prezentował, ale był bezpieczny dla Twojego dziecka.

Czym jest ochraniacz warkocz do łóżeczka?

Ochraniacz ma za zadanie zabezpieczyć spokojny sen Twojego dziecka. Montuje się go bezpośrednio na ściankach łóżeczka, aby zapobiec ewentualnym urazom, jakich maluch mógłby doznać, wkładając rączki bądź główkę między szczebelki. Dawniej za ochraniacz służył kocyk albo kołderka. Obecnie nie trzeba uciekać się do tych mało bezpiecznych oraz wątpliwych estetycznie rozwiązań. Wszystko za sprawą producentów, którzy oferują przepiękne, gotowe ochraniacze warkocze do łóżeczka.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ochraniacz do łóżeczka?

Wybór ochraniacza do łóżeczka może okazać się nie lada wyzwaniem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych fasonów tych produktów. Różnią się od siebie materiałami, z jakich zostały wykonane oraz ceną. Wiemy, że trudno podjąć decyzję, dlatego przygotowaliśmy kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model.

1. Postaw na wygodę

Ochraniacz warkocz do łóżeczka to nowoczesna forma otulacza. Będzie pasował zarówno w miejscu do spania niemowlaków, jak i starszych dzieci. Wybierz model wyposażony we wstążeczki, który łatwo przymocujesz do szczebelków, zapobiegając jego przesuwaniu. Zapewni Twojemu maluchowi wygodne warunki do snu.

2. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pamiętaj, aby wybierać ochraniacze wykonane z miękkiego materiału takiego jak bawełna lub welur. Idealnie, gdyby wkład był hipoalergiczny, bo wówczas zapewni bezpieczny wypoczynek Twojemu dziecku. Dobrze również, aby ochraniacz można było prać w pralce.

3. Kolor ma znaczenie

Dzięki szerokiej palecie kolorystycznej dopasujesz ochraniacz do wystroju wnętrza pokoju dziecięcego. Najmodniejsze w tym sezonie kolory to róż, szary i mięta dla dziewczynki, natomiast dla chłopca: lazur, khaki oraz beż. Wybierając ochraniacz warkocz do łóżeczka, możesz dowolnie ze sobą połączyć te kolory, tworząc oryginalny otulacz.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy