Czym wyróżnia się folia flex na tle innych metod znakowania?

Czym wyróżnia się folia flex na tle innych metod znakowania?

Metody znakowania odzieży są różne. Do tych, których wiele osób się obawia zalicza się folia flex. Często kojarzy się ona z nietrwałą naprasowanką, która szybko traci swój doskonały wygląd. Tymczasem okazuje się, że dobrze wykonany nadruk folią flex nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest również naprawdę trwały. Jeśli zależy Ci na wykonaniu trwałych i przede wszystkim efektownych zdobień, folia flex to bardzo dobry wybór. Przyjrzyjmy się jej bliżej i zobaczmy dlaczego jest doskonałą alternatywą dla innych metod znakowania.

Jak wygląda znakowanie odzieży folią flex?

Zanim nadruk znajdzie się na ubraniu niezbędne jest przygotowanie projektu. W przypadku folii flex stosuje się formę wektorową. Następnie grafika trafia do specjalnego plotera tnącego. Co ważne, motyw cięty jest w odbiciu lustrzanym ze specjalnej, idealnie gładkiej folii. Tak przygotowana grafika jest nanoszona na materiał. Robi się to w specjalnej prasie. Cały proces polega po prostu na wgrzaniu motywu w tkaninę. Odbywa się to przy wysokiej temperaturze, która jest gwarantem powodzenia.

Czy folia flex jest trwała?

Folia flex to nie zwykła naprasowanka. Trzeba to bardzo wyraźnie zaznaczyć. Nadruk naniesiony tą techniką znakowania jest więc niezwykle trwały. Fachowcy podkreślają, że odzież znakowaną folią flex można prać w naprawdę wysokiej temperaturze. Nawet siedemdziesiąt stopni nie uszkodzi nadruku. Dopuszczalne jest również wirowanie. Oczywiście należy pamiętać, aby podczas prania stosować się do wskazówek dotyczących dbania o odzież z nadrukami wykonanymi folią flex. To najprostszy sposób, aby skutecznie wydłużyć ich żywotność.

Na jakich tkaninach sprawdzi się folia flex?

Niewątpliwym atutem folii flex jest jej wysoka uniwersalność. W odróżnieniu od wielu innych metod, sprawdzi się w przypadku takich tkanin, jak na przykład:

  • bawełna;
  • poliester;
  • jeans.

Można wykorzystywać ją do znakowania odzieży o różnym przeznaczeniu. Jest odpowiednia nawet do tej roboczej i sportowej. Z uwagi na stosowanie specjalnej folii transportowej pozycjonowanie nadruków nie nastręcza większych problemów. W efekcie można uzyskać naprawdę dobry efekt wizualny. Warstwa klejąca aktywuje się dopiero wtedy, kiedy folia flex zostanie poddana działaniu wysokiej temperatury. Nie trzeba więc obawiać się wpadki podczas nanoszenia nadruku.

Czy znakowanie odzieży folią flex jest drogie?

Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się nie tylko na jakość znakowania, ale również koszt, jaki trzeba ponieść. Folia flex również pod tym względem wypada bardzo dobrze. Decydując się na nią, nie trzeba ponosić żadnych kosztów przygotowania. W efekcie znakowanie tą techniką nie kosztuje dużo. Co więcej, folia flex może być stosowana nawet w przypadku pojedynczych sztuk odzieży. Pod tym względem przewyższa ona na przykład sitodruk, który jest najbardziej opłacalny w przypadku dużych nakładów. Jeśli szukasz metody znakowania, która zapewni Ci naprawdę dobry efekt, a jednocześnie nie narazi na duże koszty, folia flex to naprawdę bardzo dobry wybór.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy