Odzież nie tylko z Chin

Odzież nie tylko z Chin

Wielu z nas tęskni za czasami, gdy swetry były jednocześnie atrakcyjnym ubiorem, wygodnym  w użyciu, a przy okazji dostarczały odpowiedniej ilości ciepła. Dziś za sprawą masowej produkcji z Dalekiego Wschodu często okazuje się, że wytworzone z dużą domieszką syntetyków nie spełniają podstawowych zadań, a po wypraniu odkształcają się i tracą swój pierwotny fason. Rozwiązaniem może być odrodzenie całej branży odzieżowej, w tym produkcji atrakcyjnych dzianin w Polsce. Szczególną rolę powinny w tym procesie odegrać tradycyjne ośrodki włókiennictwa w naszym kraju.

 

Gdzie działa statystyczny producent dzianin? Łódź to nadal stolica przemysłu włókienniczego i dziewiarskiego

Wieloletnie tradycje włókiennicze i dziewiarskie to istotna część historii polskiej gospodarki. Takie miasta jak Łódź czy Żyrardów, które rozkwitły właśnie dzięki przemysłowi włókienniczemu,  w ostatnich latach mocno dostały w kość właśnie z powodu nowych trendów i globalnego rozłożenia produkcji. Teraz jednak polskie firmy stawiają na tradycję i bogactwo doświadczeń, dzięki czemu znów możemy korzystać z wysokiej jakości polskich wyrobów dziewiarskich.

Potwierdzi to każdy producent dzianin Łódź nadal pozostaje stolicą polskiego dziewiarstwa. Wzrasta tempo odradzania się nieco mniejszych niż dawniej przedsiębiorstw produkujących  wysokiej jakości elementy garderoby, przygotowanej według najnowszej mody i technologii. Wracają czasy, w których to miasto znów staje się stolicą naszego przemysłu odzieżowego.

Do Łodzi wracają pomysły i technologie

Wprawdzie do odbudowy dawnego potencjału jeszcze długa droga, lecz ma tu swoją siedzibę niejeden producent dzianin Łódź dzięki temu znów rośnie w siłę, mając nadzieję, że dotychczasowa redukcja całej branży odzieżowej i włókienniczej w tym mieście były tylko chwilową przerwą. Wkrótce znów będziemy mogli cieszyć się wieloma zakładami i manufakturami, z których nie tylko na całą Polskę, ale i na cały świat popłyną nowe wzory dzianin ze sprawdzonej i doskonałej jakości materiałów.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy