Opony zimowe 195/65/r16 - co warto wiedzieć?

Opony zimowe 195/65/r16 - co warto wiedzieć?
Znalezienie dobrych opon zimowych nie jest wcale takie łatwe. Przy wyborze należy kierować się parametrami technicznymi, ale też pamiętać, że droga hamowania musi być jak najkrótsza. Dziś przedstawimy Wam najważniejsze informacje na temat opon zimowych 195/65/r16. Przedstawimy też jak znaleźć dobre opony zimowe.

Opony zimowe 195/65/r16 - jak czytać rozmiar? 

Opony zimowe 195/65/r16 posiadają średnicę osadzenia felgi wynoszącą 16 cali. Do tego literka r oznacza, że są to opony radialne które cechuje lepsze prowadzenie samochodu nawet na ośnieżonych nawierzchniach. Opony wykazują też większą odporność na uszkodzenia bieżnika, a także nie nagrzewają się przy większych prędkościach. 195 mm oznacza szerokość opony, natomiast jej profil wynosi 65%. Opony dostępne są w różnych klasach, przy czym im wyższa klasa, tym oczywiście lepsza opona. Opony zimowe 195/65/r16 mogą mieć klasę premium, a to oznacza, że droga hamowania jest najkrótsza, natomiast przyczepność największa. Tego typu opony należy stosować do samochodów z dużym, mocnym silnikiem. Sprawdzą się dla kierowców, którzy preferują szybszą jazdę w trudnych warunkach i cenią sobie komfort oraz cichą pracę. W przypadku mniejszych rodzinnych samochodów można wykorzystać opony klasy medium, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że nie będą one miały tak dobrych osiągów jak te klasy premium. Dostępne są jeszcze opony klasy ekonomicznej. Można pokusić się o stwierdzenie, że niewiele lepiej zachowują się w warunkach zimowych niż opony całoroczne. Mają dłuższą drogę hamowania i raczej sprawdzają się do jazdy po nieośnieżonej drodze w mieście przy małych prędkościach. 

Opony zimowe 195/65/r16  - jakie będą najlepsze?

Opony zimowe 195/65/r16 dostępne są w wielu rodzajach. Można np. zdecydować się na te marki Dunlop, które posiadają homologację BMW. Co ważne mają całkiem dobrą efektywność paliwową, a więc opory toczenia nie powodują dużego zużycia paliwa, a przez to emisji spalin. Mają też całkiem dobrą przyczepność na ośnieżonej drodze. Posiadają kategorię obciążenia wynoszącą SL. Można też zdecydować się na tańsze opony Falken, które mają indeks prędkości T, a więc sprawdzą się maksymalnie do prędkości wynoszącej 190 km/h. Posiadają też wzmocnienia, które zapewniają większą trwałość ogumienia. Warto wybrać wysokiej jakości opony zimowe w rozmiarze 195/65/r16 na stronie: https://noweopony.pl/opony/zimowe/195/65/r16.    

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy