Bentomania, czyli niezwykle funkcjonalne pudełka śniadaniowe i pojemniki na lunch inspirowane kuchnią japońską

Bentomania, czyli niezwykle funkcjonalne pudełka śniadaniowe i pojemniki na lunch inspirowane kuchnią japońską

Jeśli kochasz kuchnię japońską, która robi furorę na całym świecie, pokochasz też specjalnie skomponowane pudełka śniadaniowe i pojemniki na lunch do przechowywania potraw typowych dla tego regionu. Bento box imponuje praktycznością i zachwyca wyglądem.

Co to jest bento box?

Bento box to mocno zakorzeniony w kulturze japońskiej pojemnik na posiłek. Ideą takiego pudełka jest wygodne przechowywanie kilku dań lub jego poszczególnych elementów. Z tego względu bento boxy w odróżnieniu od klasycznych pojemników, wyróżniają się kilkupoziomową budową. Praktyczna forma jest na ogół uzupełniona estetycznym, często dekoracyjnym wykonaniem. Niektóre ozdabiane bento boxy już na pierwszy rzut oka prezentują się fantastycznie – są wręcz prawdziwymi dziełami sztuki.

Bento box w kuchni japońskiej

Specjalne pojemniki na posiłki stosowane są w kulturze japońskiej od bardzo dawna. Początki takiego sposobu przechowywania potraw sięgają nawet do V wieku. W bento boxie najczęściej umieszczano ryż z osobnymi dodatkami. Pojemnik świetnie sprawdzał się podczas podróży oraz w sytuacjach, gdy miejsce pracy było bardzo odległe. Dzisiaj bento staje się popularne na całym świecie. Wiele europejskich pojemników nawiązuje do ich wzornictwa. Przykładem pudełek, które inspirowane są japońskimi bento, są lunchboxy maleomi.pl. Szeroka gama kształtów i kolorów sprawia, że wybór najlepszego modelu jest nadzwyczaj prosty.

Dlaczego warto wybrać bento box?

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których bento box warto mieć w swojej kuchni. To pojemnik wielokrotnego użytku, a więc wykorzystując go na co dzień, można przyczynić się do ochrony środowiska. Przygotowywanie własnych posiłków w lunch boxie jest również tańszą, czyli oszczędniejszą alternatywą dla wizyt w restauracji czy usług cateringu. Pojemniki z głównym daniem i dodatkami pozwalają odmierzyć optymalną ilość porcji, co sprzyja kontrolowaniu diety. W końcu bento boxy są modne i estetyczne! Powinien mieć je każdy, kto lubi nowoczesne, a przy tym niezwykle funkcjonalne rozwiązania.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy