Dzianiny dresowe – materiały nie tylko do odzieży sportowej

Dzianiny dresowe – materiały nie tylko do odzieży sportowej

Dzianiny dresowe to materiały, które ze względu na swoje właściwości, najczęściej znajdują zastosowanie w produkcji odzieży sportowej. Są z nich wykonywane bluzy, spodnie, ale i akcesoria, takie jak rękawiczki czy czapki. Do czego jeszcze wykorzystuje się dzianiny dresowe?

 

Dzianiny dresowe – właściwości

 

Dzianiny dresowe są przede wszystkim elastyczne. Wpływa na to specyfika bawełny oraz niewielki dodatek sztucznych i syntetycznych włókien, które materiałom tym nadają pożądanych cech, ale nie wpływają niekorzystnie na ich komfort użytkowania. Ubrania sportowe powstają głównie z dresówki, ponieważ materiał ten charakteryzuje się dobrą cyrkulacją powietrza. Jest zatem przewiewny, ale i nie powoduje nadmiernego gniecenia się ubrań.

 

Rodzaje dzianin dresowych

 

Wymienia się dwa rodzaje pośród materiałów, jakie stanowią dzianiny dresowe. Jest to dzianina dresowa drapana. Wyróżnia ją charakterystyczny mieszek występujący po jednej stronie, czyli baja dresowa. Typ drapany jest grubszy i cieplejszy, dlatego chętnie wykorzystywany do produkcji bluz czy spodni. Dzianiny dresowe pętelkowe, sprawdzają się w przypadku cieńszych ubrań, głównie letnich. Nie tylko bluzek czy spodenek, ale i tunik oraz sukienek. Pętelkową, czyli drapowaną dzianinę dresową, charakteryzuje obecność maleńkich pętelek na lewej stronie materiału.

 

Skład dresówek

 

Z czego składają się dzianiny dresowe? Przede wszystkim z bawełny. Może ona stanowić 100% materiału, jednak niewielki dodatek włókien syntetycznych sprawia, że ubrania stają się bardziej elastyczne i wygodniejsze. Nie wypychają się tak łatwo, a ponadto nie odkształcają, dlatego wybierane są nawet na odzież dla najmłodszych użytkowników. Spośród materiałów występujących obok bawełny, w dresówce często można spotkać lycrę lub elastan. To właśnie one nadają pożądanej elastyczności.

 

Ubrania na długi czas!

 

Dzianiny dresowe sprawiają, że nasze ubrania nadają się do użytkowania przez długi czas. Są nie tylko wygodne, ale i pięknie się prezentują, bo dresówka występuje w różnych kolorach i wzorach. Choć głównie bazują na niej ubrania sportowe, spotkać ją można nawet w eleganckiej, jak i codziennej odzieży.

 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy