Pożyczki bez weryfikacji w bazach - jak zaciągnąć je online?

Pożyczki bez weryfikacji w bazach - jak zaciągnąć je online?
Pożyczki bez weryfikacji w bazach to produkt często poszukiwany przez osoby, które borykają się z problemami finansowymi. Jaka oferta kryje się pod tym określeniem? Jak złożyć wniosek online?

Pożyczki pozabankowe a zdolność kredytowa

Każdy pożyczkodawca ma obowiązek zweryfikować swojego klienta pod kątem zdolności kredytowej. Należy to zrobić przed podpisaniem umowy. W tym celu firmy pożyczkowe mogą skorzystać z trzech źródeł informacji: danych uzyskanych od wnioskodawcy, zewnętrznych baz danych, a także zgromadzonych samodzielnie zbiorach informacji. Mówi o tym ustawa z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715). Wynik scoring to jeden z głównych czynników decydujących o akceptacji lub odrzuceniu wniosku. Ocena zdolności kredytowej dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich to analiza ilościowa, w której bierze się pod uwagę wysokość dochodów, aktualne zadłużenie oraz bieżące wydatki. Z kolei analiza jakościowa dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na analizie cech osobistych wnioskodawcy, na przykład stanowisko, zawód, liczba osób na utrzymaniu czy stan majątkowy. Drugi etap zakłada sprawdzenie historii kredytowej, czyli informacji zapisanych w bazach dłużników.

Dlaczego więc mówi się o pożyczkach bez weryfikacji w bazach? Firmy pożyczkowe traktują swoich klientów łagodniej niż banki. Dotyczy to również scoringu. Zdarza się, że pomimo negatywnych wpisów pożyczkodawcy przyznają pożyczki. Jednak dzieje się tak wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach. Informacja w BIK może dotyczyć spłaconego już zadłużenia, co nie wpłynie negatywnie na decyzję niektórych pożyczkodawców. Ponadto zdarza się, że wpis dotyczy niewielkiej zaległości i nie przesądza o odrzuceniu wniosku. Tak samo dzieje się w przypadku braku jakichkolwiek wpisów w bazach.

Gdzie znaleźć pożyczki bez weryfikacji w bazach?

Wraz z rozwojem pozabankowego rynku finansowego pojawiało się coraz więcej firm pożyczkowych. Bez wątpienia wybór jednej oferty z tak wielu możliwości było nie lada wyzwaniem dla potencjalnych klientów. Dlatego też zaczęły powstawać porównywarki, czyli strony gromadzące w jednym miejscu oferty wiarygodnych pożyczkodawców. Jednym z takich serwisów może być pozyczkowy-portal.pl. Korzystając z niej, możemy za pomocą suwaków ustalić interesującą nas kwotę i okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymamy listę firm, które spełniają nasze kryteria. Następnie istnieje możliwość sprawdzenia opinii ekspertów na temat danej oferty. Znajdziemy w niej najważniejsze informacje dotyczące procesu wnioskowania, godzin pracy, warunków stawianych klientom, a także przykładowe koszty. Warto zwrócić również uwagę na znajdujące się poniżej komentarze użytkowników, w których dzielą się doświadczeniami na temat danej firmy pożyczkowej.

Jak złożyć wniosek o pożyczki bez weryfikacji w bazach?

Składanie wniosku przez internet to jedno z najprostszych rozwiązań oferowanych przez instytucje finansowe. Cały proces możemy przejść bez wychodzenia z domu. Jedyne, czego potrzebujemy, to urządzenia z dostępem do internetu i kilku informacji, które każdy z nas zna na pamięć. Po wyborze pożyczkodawcy należy przejść na jego stronę internetową i wprowadzić do wirtualnego kalkulatora odpowiednią dla nas kwotę i termin spłaty. Sprawdźmy, czy wszystkie koszty nam odpowiadają. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie wniosku. W tym celu należy przygotować się do podania danych personalnych, kontaktowych, adresowych, a także informacji do oświadczenia o dochodach. Następnie czeka nas zaznaczenie niezbędnych zgód i weryfikacja tożsamości za pomocą przelewu lub specjalnej aplikacji weryfikacyjnej. Teraz pożyczkodawca musi sprawdzić naszą zdolność kredytową i podjąć decyzję, czy zaakceptować nasz wniosek.

Jeśli decyzja będzie pozytywna, pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet tego samego dnia. Jednak wiele zależy od sesji Elixir, czyli godzin wykonywania przelewów międzybankowych. Maksymalny czas oczekiwania na przelew nie powinien przekraczać 24 godzin. Chcesz wiedzieć więcej o pożyczkach bez sprawdzania baz dłużników? Przeczytaj także: Kto może skorzystać z pożyczki bez sprawdzania baz dłużników.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy