Co stanowi główne źródła problemów z potencją?

Co stanowi główne źródła problemów z potencją?

Co stanowi główne źródła problemów z potencją?

Zapewne stwierdzenie, że problemy z potencją mogą wystąpić u każdego mężczyzny niezależnie od wieku, będą dla niejednej osoby dużym zaskoczeniem. W dobie dzisiejszych czasów, w dalszym ciągu zwykło się myśleć, że zaburzenia na tle seksualnym występują tylko u starszych facetów, najczęściej po 50 roku życia.

Jest to nie tylko błędne, ale także niezwykle krzywdzące mężczyzn myślenie. Problemy z potencją występują u ogromnej liczby mężczyzn, ponieważ dysfunkcje te mogą pojawić się u każdego z nich, niezależnie od wieku. Mogą dotyczyć osób po 18, 20, 30, 40, 50 czy 60 roku życia. Efektem tego jest fakt, że na zaburzenia te cierpi aż 50 milionów facetów na całym świecie. Ogromna liczba. Ogromne są także następstwa tych problemów, które rzutują na inne płaszczyzny ich życia.

Problemy z potencją dla wielu mężczyzn są tematem niezwykle wstydliwym. Nie od dziś społeczeństwo zwykło oceniać męskość na podstawie ich zdolności do aktywności seksualnych. Dlatego tak ciężko jest przyznać się facetom, że na tej płaszczyźnie nie sprawdzają się „tak jak powinni”. Boją się oni przede wszystkim oceniania oraz narażenia się na kpiny ze strony innych (a już szczególnie innych facetów). W związku z tym, tak niewielu z nich szuka rozwiązania na trapiące ich problemy. Wstydzą się oni udać do lekarza i zasięgnąć specjalistycznej opinii. Skutek tego jest tylko jeden, ich problemy tylko jeszcze bardziej się pogłębiają i stają się jeszcze bardziej poważne.

Zaburzenia związane z męska erekcją w dłuższym czasie skutkują wieloma konsekwencjami, o których nie do końca mężczyźni zdają sobie sprawę. Tak jak już zostało to wspomniane - wpływają na każdą płaszczyznę ich życia. Zaczynając od ich relacji z partnerką. Niezdolność zaspokojenia seksualnego swojej kobiety budzi u nich ogromną frustrację. Seks oraz spełnienie z nim związane stanowi jedną z najważniejszych potrzeb w ludzkim życiu. Zaspokojenie podczas niego uzyskiwane jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. I tu pojawia się problem. Mężczyzna nie mający możliwości zaspokojenia swojej partnerki, powoduje, że staje się ona nieszczęśliwa i nie jest w stanie pozostać w takiej relacji, związek się rozpada, mężczyzna psychicznie czuje się jeszcze gorzej co tylko pogłębia jego problem oraz jest skutkiem kolejnych.

Tu można zauważyć kolejną konsekwencję problemów z erekcją, mianowicie chodzi o obniżoną samoocenę. Brak umiejętności wypełniania podstawowych męskich obowiązków jakim jest zaspokojenie seksualne partnerki, powoduje, że ich stan psychiczny ulega znacznemu pogorszeniu. Co w dalszej konsekwencji rzutuje na ich życie w pracy czy innych relacjach.

Wniosek jest tylko jeden - męskie problemy na tle seksualnym powinny być rozwiązywane w pierwszej kolejności! W tym artykule, zostanie szczegółowo omówiony proces powstawania, a także leczenia męskich problemów z potencją.

Przyczyny problemów z erekcją

Liczba przyczyn problemów z erekcją jest przerażająco duża, co owocuje faktem, że mężczyźni niezwykle łatwo narażeni są na wystąpienie dysfunkcji seksualnych. W tym artykule nie sposób jest omówić wszystkich z nich, dlatego bazując na artykule https://www.twojecentrum.pl/czy-wiesz-jakie-sa-przyczyny-problemow-potencja-info-1598.html uwaga zostanie skupiona na najważniejszych z nich.

Przyczyny wystąpienia problemów z potencją ze względu na źródło ich pochodzenia można zakwalifikować do dwóch grup - fizycznej i psychicznej. Czynniki fizyczne związane są z realnymi, fizycznymi zaburzeniami bądź zdarzeniami, które czynią niemożliwym osiągniecie pełnego stanu erekcji u mężczyzn. Natomiast czynniki psychiczne mają swoje źródło w męskiej psychice i jak można podejrzewać skutkują tym samym co przyczyny fizyczne.

Najczęściej spotykane czynniki fizyczne i psychiczne powodujące problemy z erekcją

Zwróćmy więc uwagę na najważniejsze przyczyny męskich problemów z erekcją, do których należy:

 • Zarażenie się grzybicą lub bakterią - spowodowane jest to najczęściej złą dietą oraz nieodpowiednią higieną. Skutkiem tego jest zakażenie prostaty, co objawia się dyskomfortem i uczuciem swędzenia, a w dalszej konsekwencji do realnych problemów z erekcją. W tym przypadku zaleca się zmianę diety oraz wsparcie odpowiednią suplementacją.
 • Osłabienie nadnerczy - również występuje na skutek złej diety oraz na dodatek nieodpowiedniej dawki snu. Powoduje ono uczucie chronicznego zmęczenia, które rzutuje na osłabienie libido u mężczyzn.
 • Cukrzyca - choroba, u której w połowie przypadków odnotowane są problemy z erekcją. Wynika to z osłabienia włókien nerwowych i naczyń krwionośnych, które umożliwiają osiągniecie erekcji u facetów.
 • Miażdżyca - wskutek osadzania się tłuszczu w męskim organizmie, w naczyniach krwionośnych występuje problem w przepływie krwi, co jest spowodowane powstającym blaszkami miażdżycowymi. Bez dobrego przepływu krwi w organizmie, erekcja nie jest możliwa.
 • Niedobory hormonalne - a szczególnie testosteronu, który wpływa na jakość erekcji, jej zaburzenia oraz problemy z popędem seksualnym. Dodatkowo prolaktyna produkowana w organizmie na skutek stresu przyczynia się do obniżenia libido.
 • Leki na obniżenia ciśnienia - powodują one zmniejszenie dopływu krwi do prącia.
 • Tryb życia - siedzący tryb życia, pozbawiony aktywności fizycznych powoduje złe dotlenienie organizmu, a więc złego przepływ krwi w męskim ustroju.
 • Uszkodzenia na tle mechanicznym - na skutek przebytych chorób bądź zabiegów.
 • Zbyt duża ilość stresu - jego nadmiar powoduje zmniejszenie się popędu seksualnego oraz zwiększa podatność na zachorowanie na różne infekcje.
 • Napięta sytuacja w życiu prywatnym - złe relacje na jakiejkolwiek płaszczyźnie przyczyniają się do osłabienia libido. W momencie kiedy w związku występują problemy, mężczyzna zdecydowanie nie wykaże się ochotą na seks.
 • Depresja - długotrwałe stany depresyjne skutkują zanikiem wszelkiej ochoty na seks.
 • Lęk przed zbliżeniem - na skutek zdarzeń z przyszłości bądź myśleniem o niemożliwości zaspokojenia partnerki. Skutkuje brakiem erekcji.
 • Niska samoocena - towarzysząca niepewność co do swoich umiejętności seksualnych może doprowadzić do zaniku występowania jakiejkolwiek ochoty na seks.

Jak można zauważyć w przypadku najważniejszych czynników powodujących problemy z potencją, pozostają one w silnej relacji. Oznacza to, że w wielu przypadkach jeden czynnik wynika z drugiego, bądź nim skutkuje. Szczególnie dotyczy to czynników psychicznych, dlatego tak ważnym jest, aby w momencie zauważenia przez mężczyzn jakiegokolwiek czynnika psychologicznego odpowiedzialnego za ich problemy z potencją od razu przystąpić do jego leczenia. Bowiem pozostawienie go samemu sobie doprowadzi tylko do jeszcze bardziej poważniejszych konsekwencji, nie tylko na tle seksualnym.

W drugiej kolejności powinno zwrócić się uwagę na ilość przyczyn, które mogą wywołać męskie problemy seksualne. Świadczy to tylko o powszechności występowania tego zjawiska. Dlatego nie można ich lekceważyć. Problemy z potencją nie wyleczą się same.

Źródła:

https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/guide/ed-psychological-causes

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy