Inhalacje domowe – ulga w katarze i przeziębieniu

Inhalacje domowe – ulga w katarze i przeziębieniu

Katar towarzyszący przeziębieniu, ale i innym infekcjom, potrafi być bardzo uciążliwy. Domowym i wysoce skutecznym sposobem na takie przypadłości są inhalacje na katar. Wystarczy zakupić odpowiednią mieszankę w aptece, skorzystać z miski i ręcznika, bądź postawić na specjalny inhalator. 

Polecany sposób leczenia to inhalacje na katar z zastosowaniem olejków eterycznych. To gwarancja udrożnionych dróg oddechowych, ale i działania przeciwbakteryjnego. Doskonale sprawdza się olejek eukaliptusowy, który korzystnie wpływa także na zatoki. Wykazuje działanie napotne i przeciwgorączkowe. Przygotowane inhalacje na katar mogą zawierać olejek sosnowy, który zaowocuje działaniem wykrztuśnym. Można go również połączyć ze wspomnianym olejkiem eukaliptusowym, by uzyskać jeszcze lepsze efekty. 

Inhalacje na katar, które przyniosą pożądane efekty, to zastosowanie olejku tymiankowego. Unikać go jednak powinny kobiety w ciąży oraz osoby zmagające się z nadciśnieniem. Nie tylko na katar, ale i przy kaszlu oraz zakażeniach gardła, sprawdzają się inhalacje z olejkiem z drzewa herbacianego. 

Polecane inhalacje na katar to wykorzystanie soli. Można liczyć na rozrzedzenie wydzieliny błon śluzowych, a także w naturalny sposób oczyszczone gardło. Inhalacje tego typu można wykonywać 1-2 razy dziennie. W przypadku dzieci można również przyrządzać inhalacje z soli fizjologicznej, ale trzeba zastosować specjalny nebulizator. Dla dzieci nie jest to jednak problemem, ponieważ na rynku można znaleźć nebulizatory z maskami w kształcie zwierzątek, dzięki czemu dziecko nie ma poczucia podejmowania typowego leczenia, które może zniechęcać. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy