Jesienne bóle stawów – jak sobie z nimi radzić?

Jesienne bóle stawów – jak sobie z nimi radzić?

Wraz z nadejściem jesieni znacznie spada nasza odporność – nie tylko musimy zmagać się z przeziębieniami i krążącymi dookoła wirusami, ale także z całym szeregiem innych potencjalnych zagrożeń. Jednym z powszechniejszych problemów są bóle stawów. Jak skutecznie sobie z nimi poradzić?

Naturalne sposoby na bóle stawów

Jesienią szczególnie łatwo nabawić się objawów, których skutecznie unikamy przez większość roku. Nawet najzwyklejsze czynności, wykonywane przez nas każdego dnia, mogą stanowić problem dla nadwyrężonych stawów. Jeżeli dochodzi do tego intensywna aktywność sportowa, stajemy się jeszcze bardziej narażeni na problem uporczywego bólu. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by go załagodzić – także tych domowych. Wśród ziół, które mogą przynieść nam ulgę, na szczególną uwagę zasługuje rozmaryn – zarówno w formie naparu, jak i przyprawy. Zawarte w nim antyoksydanty skutecznie hamują zużycie tkanki chrząstnej, dlatego warto spożywać do regularnie. Cenne są dla nas także pokrzywa, imbir i brzoza. Bezpośrednio na bolące stawy zaleca się natomiast stosowanie zimnych lub gorących okładów (obie metody mogą przynieść ukojenie) i masaże (np. z użyciem naparu z rumianku lub oleju eukaliptusowego). Należy pamiętać, że szczególnie ważna jest dla nas regularna aktywność fizyczna – niezbyt intensywna, ale pozwalająca rozruszać stawy i skutecznie uśmierzyć ból.

Co zrobić, kiedy ból nie mija?

Nadejście momentu, w którym niemal nieprzerwany ból uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie i wykonywanie codziennych czynności, jest równoznaczne z koniecznością odwiedzenia lekarza. Możemy oczywiście sięgnąć po leki dostępne w aptece, takie jak np. Nalgesin, Artresan czy Nurofen, jednak nie zawsze okazują się one wystarczająco silne. Jeżeli problem leży głębiej, musimy przede wszystkim starać się odnaleźć jego przyczynę z pomocą specjalisty – nigdy nie należy odwlekać nieuchronnej wizyty! Pamiętajmy jednak, że najlepszym sposobem na uniknięcie problemu jest codzienna profilaktyka – zdrowy ruch to podstawa i nie powinniśmy rezygnować z niego zwłaszcza jesienią, kiedy stajemy się szczególnie podatni na cały szereg możliwych do uniknięcia dolegliwości.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy