Baseny z przeciwprądem - jakie największe zalety?

Baseny z przeciwprądem - jakie największe zalety?

Przeciwprądy do basenu, to specjalne urządzenia, które poprzez wytwarzanie strumienia wody umożliwiają pływanie w miejscu. W dużej mierze, to właśnie dzięki temu urządzeniu możliwe jest w przydomowych basenach (o niewielkich rozmiarach) przeprowadzenie profesjonalnego treningu pływackiego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o konieczności wykonywania nawrotów po kilku wyrzutach ramion w wodzie.

Dlaczego warto postawić na baseny z przeciwprądem?

Przeciwprąd jest bardzo funkcjonalnym dodatkiem do basenu ogrodowego, który ma wiele zalet. Największym atutem jest oczywiście to, że można w komfortowych warunkach przeprowadzać regularne treningi pływackie na własnym przydomowym basenie. Dzięki regularnemu pływaniu można nie tylko poprawić kondycję, ale również wyrzeźbić swoją sylwetkę i pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Trening na basenie angażuje do pracy praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała, dzięki czemu można uniknąć mniejszych lub większych problemów z kręgosłupem. Tradycyjne ćwiczenia są kontuzjogenne i zdecydowanie bardziej męczące. Zużycie energii w wodzie jet znacznie mniejsze, niż na lądzie, dzięki czemu można liczyć na lepsze wyniki. Baseny ze stali nierdzewnej z przeciwprądem doskonale sprawdzą się w rehabilitacji. Osoby, które na co dzień zmagają się z różnego rodzaju kontuzjami kończyn dolnych, powinny jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa basenów z przeciwprądem. Nowoczesny przeciwprąd przydać może się również podczas nauki pływania dzieci i osób dorosłych. Do zalet należy zaliczyć także możliwość ćwiczenia aqua aerobiku i aqua joggingu.

Jaki wybrać basen z przeciwprądem?

Dostępne na rynku baseny z przeciwprądem różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również mocą oraz dodatkowym wyposażeniem. Porządny zestaw powinien zawierać wydajną pompę i dyszę do masażu. W najdroższych basenach dostępne jest także zdalne sterowanie, dzięki któremu znacząco poprawia się komfort treningów. Niecka basenowa może posiadać również podświetlenie LED i wiele innych udogodnień. Jeżeli chcemy pływać pod prąd, to niezbędna jest pompa o dość dużej mocy (od 230V do 380V). Pamiętać należy także o tym, że przeciwprąd powinien być zamontowany zawsze na krótszej ścianie basenu. Nie można zapominać również o tym, że decyzję o montażu maszyny pływackiej najlepiej podjąć przy montażu samego basenu. Wynika to oczywiście z tego, że wymagana jest niestety drobna ingerencja w ścianę niecki i fachowy montaż całego niezbędnego orurowania.

Z jakiego materiału wybrać basen przydomowy?

Basen przydomowy, to inwestycja na lata, dlatego też koniecznie musi być wykonany z trwałych materiałów. Godna polecenia jest przede wszystkim stal nierdzewna, która jest odporna nie tylko na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, ale również na promieniowanie UV i częste zmiany temperatur, dodatkiem do basenu będzie roleta basenowa która pozwoli zachować jeszcze większą czystość wody. Baseny ze stali nierdzewnej wbrew pozorom są bardzo lekkie, dlatego też nie ma problemu z ich transportem i montażem. Do największych zalet należy zaliczyć walory estetyczne i szeroki wybór rozmiarów/kształtów. Niecka basenowa ze stali nierdzewnej jest idealnie gładka, dlatego też znacząco poprawiają się warunki higieniczne.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy