
Odpłatne czyszczenie codziennej odzieży i domowych tekstyliów z roku na rok zyskuje na popularności. Choć ogromna większość gospodarstw domowych jest wyposażona w pralkę, coraz więcej Polaków otwarcie deklaruje, że chętnie korzysta z usług świadczonych przez profesjonalne pralnie. Takie placówki można obecnie znaleźć w każdym większym mieście. Z samym pojęciem pralni spotkał się chyba każdy. Nie każdy jednak do końca zdaje sobie sprawę z tego, czym jest i na jakich zasadach działa pralnia przemysłowa. Postaramy się to pokrótce wyjaśnić w tym artykule.
Pralnia przemysłowa – podstawowe informacje
Pralnia przemysłowa jest miejscem oferującym kompleksową obsługę w zakresie odświeżania dużych ilości tekstyliów. Takie placówki świadczą kompleksowe usługi prania materiałów o zróżnicowanym zabrudzeniu. W pralni można uprać nie tylko odzież i bieliznę, lecz także inne wyroby tekstylne: pościel, koce, zasłony, pokrowce, narzuty, pledy, śpiwory itd. Do pralni można zanieść też artykuły wymagające specjalnego czyszczenia, np. suknie ślubne, suknie balowe, garnitury czy ubrania o specyficznej strukturze. Ważnymi klientami pralni przemysłowych są wszelkie firmy medyczne, przedsiębiorstwa działające w branży HoReCa (hotele, restauracje, catering), a także np. zakłady produkcyjne czy jednostki wojskowe. Oprócz współpracy z klientami biznesowymi pralnie świadczą swoje usługi również w stosunku do osób prywatnych. Każdy, kto nie posiada własnej pralki lub nie chce tracić czasu na samodzielne pranie odzieży, może zanieść tam swoje ubrania.
Park maszynowy pralni przemysłowej
Ogromny wpływ na jakość usług świadczonych przez dane miejsce mają odpowiednio dobrane maszyny. Współczesne pralnictwo przemysłowe dysponuje wieloma zaawansowanymi technologiami. Profesjonalne maszyny pralnicze to bardzo nowoczesne urządzenia pozwalające na pranie na skalę przemysłową. Większość modeli dysponuje zaawansowanymi programami i funkcjami, dzięki czemu umożliwia pranie, suszenie i prasowanie tkanin bardzo zróżnicowanych. Wyposażenie pralni przemysłowej to między innymi:
- pralnice przemysłowe – duże, rozbudowane pralki przystosowane do wykonywania całego cyklu operacji (pranie wstępne i zasadnicze, płukanie z podwirowaniami, wirowanie końcowe),
- suszarki przemysłowe – zapewniające znakomite efekty suszenia w bardzo krótkim czasie,
- magle przemysłowe – profesjonalne urządzenia do prasowania bielizny płaskiej,
- akcesoria przydatne w transporcie między poszczególnymi częściami pralni.
Posiadanie wszystkich potrzebnych urządzeń i sprzętów sprawia, że pralnia będzie nie tylko w pełni funkcjonalna, lecz i uniwersalna.
Innowacje w pralnictwie przemysłowym
W dzisiejszych czasach, kiedy powstaje coraz więcej nowych pralni, wyróżnienie się na rynku branżowym staje się mocno skomplikowane. Gwarancją sukcesu dla biznesu pralniczego jest nie tylko właściwie skomponowany park maszynowy, lecz także technologia prania na najwyższym poziomie. Choć mogłoby się wydawać, że w zakresie prania profesjonalnego powiedziano już wszystko, w sektorze co rusz pojawiają się kolejne nowatorskie rozwiązania. Producenci wyposażenia do pralni wodnych i chemicznych coraz częściej stawiają na całkowite innowacje, wykraczając poza tradycyjne standardy w swojej dziedzinie. Czołowym dostawcą urządzeń pralniczych, środków chemicznych oraz akcesoriów na terenie całej Polski jest firma Sovrana. Profesjonalne pralnictwo Sovrana to synonim wysokiej jakości i niezawodności. Marka specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych technologii do prania wodnego i chemicznego. W czasach szybkiego rozwoju cywilizacyjnego szczególnego znaczenia nabierają rozwiązania energooszczędne i proekologiczne. Okazuje się, że nowoczesna pralnia może być przyjazna dla środowiska, czego doskonałym przykładem mogą być urządzenia z segmentu Wet Cleaning. To rewolucyjna alternatywa dla klasycznego czyszczenia materiałów, która pozwala na kompleksową pielęgnację wyrobów tekstylnych w krótszym czasie.
0 komentarzy