Internet dla studenta w Łodzi – przygotuj się na rok akademicki 2019/20

Internet dla studenta w Łodzi – przygotuj się na rok akademicki 2019/20

Internet to dziś nie tylko źródło wiedzy i informacji, ale daje nam także możliwość kontaktu z bliskimi i dostęp do rozrywki.  Studentom trudno w ogóle wyobrazić sobie rok akademicki bez stałego dostępu do sieci. Dotyczy to także osób, które wyjeżdżają z rodzinnych miast, by studiować w Łodzi. Często zabierają one ze sobą urządzenia mobilne i laptopy, z których zamierzają korzystać na miejscu. Wcześniej trzeba jednak przemyśleć wybór najlepszej oferty Internetu studenckiego, która będzie atrakcyjna cenowo i zapewni szybki, stały i stabilny dostęp do sieci.

Internet studencki bez przeciążeń

Zacinająca się przeglądarka, długo buforujący się ulubiony serial czy problem z pobieraniem dużych plików - to tylko kilka z niedogodności, które mogą przytrafić się użytkownikowi sieci, który wybierze nieodpowiedniego dostawcę Internetu. Dlatego też wybierając ofertę Internetu dla studenta w Łodzi, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, m.in. szybkość transferu danych i możliwość pobierania ich bez limitów, a także cenę i warunki umowy. Nie każdy potrzebuje bowiem związywać się z operatorem aż na dwa lata.

Internet dla studenta w Łodzi – „po kablu” szybciej i taniej

Studenci mogą wybierać spośród oferty połączeń bezprzewodowych, jak i Internetu dostarczanego przed lokalnych operatorów. Rozważając pierwszą opcję, trzeba liczyć się z ograniczeniami w korzystaniu z sieci. Poszczególne pakiety Internetu mobilnego różnią się bowiem od siebie wielkością transferu danych, które można pobierać z pełną prędkością, a po wyczerpaniu limitu połączenie znacznie zwalnia. W praktyce oznacza to, że strony w przeglądarce otwierają się dłużej, a odtwarzanie filmów staje się problematyczne lub w ogóle niemożliwe. Podobnie dzieje się, gdy w okolicy wiele osób korzysta z usług tego samego operatora Internetu mobilnego. Wtedy sieć może być przeciążona, co może być uciążliwe np. w akademiku czy wynajętym mieszkaniu w bloku.

Promocje i oferty studenckie – sposób na oszczędność

Chcąc wybrać szybki i jednocześnie tani Internet, warto przyjrzeć się promocjom studenckim, które w większości trwają do końca listopada. Trzeba jednak zwrócić uwagę nie tylko na cenę pakietu, ale także na okres umowy, który oferuje dostawca. Dla studenta z 3 miesiącami wakacji w ciągu roku podpisanie zobowiązania na 12 lub nawet 24 miesiące może nie być najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dlatego TOYA, lokalny operator telekomunikacyjny w Łodzi, proponuje studentom Internet na 7,8 lub 9 miesięcy, a w przypadku przedłużenia umowy, może ona zostać zawieszona na czas wakacji. Dokładne warunki oferty można sprawdzić tutaj: https://toya.net.pl/studencki/.

Nie tylko dostęp do sieci

Stojąc przed wyborem najlepszej oferty Internetu studenckiego, warto się także dowiedzieć, jakie dodatkowe korzyści można wyciągnąć wraz z podpisaniem umowy. Niekiedy mogą to być atrakcyjne rabaty. W przypadku Internetu od TOYA student otrzymuje kartę zniżkową na wszystkie wydarzenia (m.in. koncerty, eventy artystyczne i wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne), które odbywają się w klubie Wytwórnia.

Bezawaryjny Internet

By mieć pewność, że sieć będzie działała zgodnie z oczekiwaniami, dobrze jest także sprawdzić opinie na lokalnych forach. Uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na aspekt bezawaryjności, stabilności połączenia, prędkości pobierania i wysyłania danych.

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy