Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?

Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?

Dzisiaj wiele osób decyduje się skorzystać z usług projektanta wnętrz na etapie wykańczania czy remontowania mieszkań. Nic dziwnego – coraz częściej traktujemy nasze domy jak azyl, miejsce odpoczynku, ale nierzadko też pracy. Konieczność połączenia w nich kilku funkcji, jak również chęć ergonomicznego zagospodarowania i maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni sprawia, że chętnie zatrudniamy profesjonalistów. Sprawdź, jak znaleźć dobrego projektanta, któremu powierzysz stworzenie koncepcji i wizualizacji wnętrz.

Dobry projektant wnętrz, czyli jaki?

Poszukiwania dobrego projektanta wnętrz warto zacząć od zadania sobie pytania, kim jest taka osoba, co wyróżnia ją spośród konkurencji, jakie usługi świadczy. Na pewno wskazówek i odpowiedzi na te pytania warto poszukać:

  • wśród opinii innych klientów,
  • wśród realizacji ujętych w portfolio projektanta wnętrz,
  • w bezpośredniej rozmowie z pracownikiem biura projektowego.

Zapewne z zebranych informacji wyłoni się obraz, na podstawie którego ocenisz, z jaką osobą masz do czynienia, czy odpowiada Ci styl jej pracy i forma twórczego wyrazu. Oczywiście nie zawsze pierwsze wrażenie jest decydujące. Jednak pamiętaj, że w trakcie pracy nad projektem, architekt powinien stale konsultować się z Tobą i omawiać pomysły (chyba że zaznaczysz, że tego nie chcesz i zdajesz się na pomysły projektanta). Chodzi o to, aby finalny projekt był maksymalnie zbliżony do tego, czego potrzebujesz i o czym marzysz!

Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?

Niekoniecznie z Twojej okolicy

Dzisiaj, kiedy spopularyzowało się świadczenie usług zdalnie, przez Internet, również w takiej formie zatrudniani są projektanci wnętrz. Tak naprawdę, ci najlepsi nie muszą przeprowadzić osobistych oględzin Twojego mieszkania, aby stworzyć dla niego spersonalizowany projekt. Wystarczą im rzuty nieruchomości oraz układy funkcjonalne. Do tego być może dokumentacja fotograficzna dostarczona przez inwestora. Dlaczego o tym wspominamy? Bo możliwość znalezienia i zatrudnienia biura projektowego z innego miasta, znacznie zwiększa Twoje szanse na udaną współpracę w korzystnej cenie.

Ustal zakres świadczonych usług

Nie zawsze warto sugerować się tylko ceną przy wyborze oferty konkretnego projektanta. Może się okazać, że ta najniższa to cena za mocno podstawowy czy okrojony projekt, a za wyższą kryją się jeszcze usługi dodatkowe. Jakie? Tu oferta projektantów bywa bardzo rozbudowana i zróżnicowana. Na pewno są różne pakiety – począwszy od podstawowych po premium. A co za tym idzie także różne stawki.

Sam projektant może też:

  • zajmować się dekoracją wnętrz,
  • wziąć na siebie zakupienie rzeczy z projektu,
  • nadzorować pracę ekipy remontowej.

Zastanawiasz się, czego dokładnie potrzebujesz od projektanta? Jeśli chcesz, aby prace z jego udziałem przebiegły kompleksowo i szybko, dając efekt dokładnie taki, jak zakładała stworzona koncepcja wizualna, wybierz wariant pełny. Jeśli jednak szukasz oszczędności, dopasuj tylko te usługi, na których najbardziej Ci zależy.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy