Licytacje komornicze – domy, które kupisz od komornika

Licytacje komornicze – domy, które kupisz od komornika

Poszukując nieruchomości do kupienia – w celu zamieszkania czy prowadzenia działalności – można i z pewnością warto zainteresować się obwieszczeniami udostępnianymi przez komornika. Wystawia on na licytacje między innymi domy, aby zaspokoić roszczenia wierzycieli osoby zadłużonej, będącej dotychczasowym właścicielem nieruchomości. Sprawdź, jak przebiegają licytacje i co zrobić, żeby do nich przystąpić!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • na czym polegają licytacje komornicze,
  • jak wziąć w nich udział,
  • dlaczego warto kupować od komornika.

Jak kupić dom od komornika podczas licytacji?

Jeśli planujesz zakup nieruchomości, zapoznaj się z najnowszymi obwieszczeniami udostępnianymi przez komornika. Koniecznie sprawdź licytacje komornicze domów i wybierz spośród nich interesującą Cię ofertę. A gdy już taką znajdziesz, dowiedz się:

  • gdzie i w jakim terminie planowana jest licytacja,
  • ile wynosi rękojmia, którą należy wpłacić,
  • jak wysoka jest cena wywoławcza,
  • czy i kiedy możesz umówić się z komornikiem na oglądanie nieruchomości.

Czy wiesz, że...?

Cena wywoławcza domów sprzedawanych na licytacjach komorniczych wynosi w pierwszym terminie 3/4 wartości rynkowej, a w drugim spada do 2/3!

Czy warto kupić dom od komornika?

Licytacje komornicze domów dotyczą nieruchomości z całego kraju – zlokalizowanych zarówno w dużych miastach, jak i na ich obrzeżach. Każdy ma zatem szansę znaleźć dla siebie odpowiednią propozycję. Budynki mogą być w różnym stanie, niektóre gotowe do zamieszkania, inne wymagające remontu. Informacje o tym są zamieszczane w obwieszczeniu, możesz też zweryfikować je podczas wizyty na miejscu.

O tym koniecznie pamiętaj!

Choć cena wywoławcza stanowi ułamek wartości rynkowej nieruchomości wystawionej na licytację, ostateczna suma, jaką zapłacisz, będzie zależeć od liczby osób zainteresowanych zakupem i składanych przez nich ofert.

Kto może kupić dom od komornika?

Właściwie każdy, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że inwestorzy kupujący na licytacji powinni dysponować wystarczającą sumą pieniężną, aby wpłacić wymaganą rękojmię oraz móc terminowo zapłacić za nieruchomość po dokonaniu przybicia i otrzymaniu pisma z sądu.

Artykuł sponsorowany

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy