Posadzka żywiczna - jak wykonać?

Posadzka żywiczna - jak wykonać?

Posadzka żywiczna to nie tylko trwałe i estetyczne rozwiązanie dla podłóg w różnych przestrzeniach, ale także rozwiązanie, które daje projektantom i osobom przystępującym do remontu nieograniczone możliwości kreatywne. Największą zaletą tej nawierzchni jest przede wszystkim niezwykła wytrzymałość oraz trwałość na długie lata. Wykonanie posadzki żywicznej w profesjonalny sposób nie jest jednak takie łatwe i najczęściej wymaga specjalistycznej pomocy. Dlatego też warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wykonać posadzkę z żywicy epoksydowej.

Jak wykonać posadzkę z żywicy epoksydowej — od czego zacząć?

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać jeszcze przed położeniem posadzki żywicznej w Łodzi, jest dokładne oczyszczenie całej powierzchni. Należy usunąć kurz oraz wszelkie inne zabrudzenia, a także zadbać o to, aby podłoga była sucha. Do odpylenia posadzki betonowej najlepiej jest użyć odkurzacza. Kiedy nawierzchnia jest już odpowiednio przygotowana, można przejść do dalszych czynności.

Kolejnym warunkiem, jaki należy spełnić przed położeniem posadzki żywicznej, jest usunięcie wszelkich ubytków oraz wyrównanie powierzchni. Należy tu zwrócić uwagę zwłaszcza na miejsca, w których podłoga łączy się ze ścianami. Nie może tam być żadnych pęknięć oraz innych uszkodzeń, które najczęściej przyczyniają się do powstawania przecieków oraz nieszczelności w pomieszczeniu. Jeżeli zaś podłoże nie jest odpowiednio równo, warto wykorzystać specjalną zaprawę wyrównawczą. Ponadto można się ich pozbyć również przy użyciu specjalnego kamienia ściernego.

Posadzka żywiczna — jak wykonać krok po kroku?

Pierwsza warstwa żywicy epoksydowej musi być wymieszana z odrobiną wody w stosunku 9:1. Jest to spowodowane faktem, że pierwsza warstwa posiada podwyższoną chłonność. Podłoże musi więc zostać odpowiednio zagruntowane. Grunt należy rozprowadzać, wykorzystując do tego zadania specjalną raklę gumową. Następnie należy wałkować go specjalnym wałkiem do żywic techniką na krzyż. Należy pamiętać, że podłoże musi być równomiernie pokryte materiałem gruntującym.

Decydując się na zakup żywicy epoksydowej, należy spodziewać się, że będzie ona składała się z dwóch komponentów - bazy oraz utwardzacza. Te dwa składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać. Do tego celu najlepiej sprawdzi się wiertarka wolnoobrotowa wyposażona w mieszadło do żywic. Całość należy mieszać ze sobą, nie przekraczając 300 obrotów na minutę. Następnie należy chwilę odczekać i ponownie przez około minutę mieszać całość. Pozwoli to upewnić się, że żywica jest odpowiednio wymieszana, a masa nie zawiera w sobie pęcherzyków powietrza.

Po wymieszaniu dwóch składników w żywicy dochodzi do reakcji chemicznych. Dlatego też całość należy od razu rozprowadzić po powierzchni. Nie wolno również pozostawić wymieszanego produktu w opakowaniu, gdyż ten nie będzie ponownie nadawał się do użycia. Pierwszym krokiem jest nałożenie żywicy na uprzednio zabezpieczone narożniki. Po tym zadaniu należy od razu usunąć taśmę malarską, zanim żywica dobrze się utwardzi.

Posadzki żywiczne w Łodzi — jak nałożyć żywicę?

Podczas nakładania żywicy na podłoże należy zadbać o to, aby w pomieszczeniu utrzymywała się temperatura na poziomie ok. 20 stopni Celsjusza oraz około 80% wilgotności powietrza. Nakładanie żywicy należy rozpocząć od środka podłogi, co pozwala na wygodne rozprowadzenie całej masy. Aby odpowiednio nałożyć żywicę, warto wykorzystać specjalny wałek. Po zakończeniu pracy na żywicę można dodatkowo rozsypać piasek kwarcowy, co pozwoli uzyskać efekt antypoślizgowości.

Regeneracja-posadzek.pl — najwyższa jakość usług

Nakładanie żywicy na podłoże to dosyć skomplikowana czynność, która wymaga specjalistycznego podejścia. Problem staje się tym większa, z im większą powierzchnią ma do czynienia użytkownik. Dlatego też nie warto ryzykować i skorzystać z profesjonalnych usług, jakie oferuje firma Regeneracja-posadzek.pl. Chcąc dowiedzieć się więcej o tej korzystnej ofercie, warto odwiedzić stronę https://regeneracja-posadzek.pl/.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy