Czy w Łodzi można kupić tanie kasy fiskalne? Kiedy można skorzystać z rządowego dofinansowania?

Czy w Łodzi można kupić tanie kasy fiskalne? Kiedy można skorzystać z rządowego dofinansowania?
Zakup kasy fiskalnej to dla wielu przedsiębiorców obowiązek. Wybór dostępnych na rynku urządzeń jest jednak bardzo zróżnicowany. Jak dobrać odpowiedni model i ile trzeba wydać? Okazuje się, że nie musi być to wysoki koszt.

Tanie kasy fiskalne: ile trzeba wydać?

Wielu przedsiębiorców, wybierając kasę fiskalną, szuka oszczędności. Przede wszystkim zwracają więc uwagę na ponoszone z tego tytułu koszty i to, czy urządzenie jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Wydatki nie muszą być wysokie. Małe kasy fiskalne z podstawowymi funkcjami uda się dostać już za niecały 1000 zł. Warto mieć jednak świadomość, że nieco większa inwestycja może pozwolić na osiągnięcie zdecydowanie lepszych rezultatów. Ceny urządzeń zależą od wielu kwestii, w tym od wykorzystywanej technologii, typu urządzenia i konkretnego producenta. W niektórych przypadkach kasa może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Kasy fiskalne w Łodzi i okolicach. Gdzie je kupić?

Oczywiście, podobnie jak w wielu innych przypadkach, ostateczne koszty zależą przede wszystkim od sprzedawcy. Wybierając kasę fiskalną, warto skonsultować się z ekspertami, którzy nie tylko będą w stanie dostarczyć wybrane urządzenie, ale również doradzić model, który będzie wspierał sprzedaż i np. integrował się z rozwiązaniami informatycznymi wykorzystywanymi w firmie. Warto zainteresować się ofertą firmy Kotrak dostarczającej kasy fiskalne w Łodzi.

Doświadczenie w tworzeniu i implementacji różnych systemów IT dla biznesu pozwoli na odniesienie dodatkowych korzyści. Koniec końców w dzisiejszych czasach kasa fiskalna to coraz częściej uniwersalne narzędzie, które oferuje także dodatkowe możliwości.

Obowiązek kasy fiskalnej online – kogo dotyczy?

Standardowe kasy fiskalne, które wymagały samodzielnego raportowania sprzedaży, odchodzą do lamusa. Zastępują je urządzenia, które samodzielnie łączą się z Centralnym Repozytorium Kas i przekazują do niego wszystkie niezbędne informacje. Oczywiście wymagają w związku z tym podłączenia do Internetu.

Tanie kasy fiskalne online cieszą się wyjątkową popularnością i coraz częściej to właśnie takie modele możemy obserwować w różnego typu przedsiębiorstwach. Od 1 stycznia 2021 roku obowiązek ich posiadania dotyczy przedstawicieli branży gastronomicznej i restauracyjnej. W lipcu tego samego roku dołączyli do niej m.in. przedsiębiorcy prowadzący salony kosmetyczne i fryzjerskie, świadczący usługi budowlane lub medyczne. Co szczególnie ważne: od stycznia 2023 będzie to dotyczyć wszystkich przedsiębiorców.

Dofinansowanie zakupu kasy

Oczywiście zastąpienie dotychczas wykorzystywanych kas nawet małymi kasami fiskalnymi online będzie się wiązać z pewnym wydatkiem. Warto mieć jednak świadomość, że przedsiębiorcy, którzy decydują się na ten krok, mogą skorzystać ze specjalnej ulgi.

Wyniesie ona 90% ceny kasy netto, jednak nie więcej niż 700 zł. Ze wsparcia można także skorzystać w przypadku zakupu większej liczby kas. Należy jednak rozpocząć korzystanie z nich w okresie 6 miesięcy od daty zakupu. Jak widać, kupując kasę fiskalną w Łodzi, można sporo zaoszczędzić. Tym bardziej warto więc wybrać jak najbardziej funkcjonalne urządzenia.

Szukasz kasy fiskalnej? Podsumowanie

Wybierając nowy model urządzenia, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim tanie kasy fiskalne uda się znaleźć bez problemu w ofercie wielu firm. Nie zawsze jednak warto szukać oszczędności: może okazać się, że niewielka dopłata pozwoli na osiągnięcie zdecydowanie lepszych rezultatów, w tym integrację z innym typem oprogramowania. Już teraz, wybierając np. kasy fiskalne dla gastronomii czy salonu fryzjerskiego, należy kupić urządzenie online.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy