Czy warto uruchomić własny sklep internetowy w Holandii?

Czy warto uruchomić własny sklep internetowy w Holandii?

Holandia to jeden z najlepszych rynków pracy w Europie, dlatego jest to kraj w którym po krajach tj Wielka Brytania czy Niemcy jest najwięcej Polaków, ale czy aktywność na etacie jest jedynym sposobem na zarabianie w Holandii ?

Sprzedaż internetowa zwiększa się z roku na rok dlatego warto uruchomić własny sklep online Holandia to doskonały rynek , mieszka w niej dużo Polaków możesz uruchomić sklep internetowy właśnie pod Polonię z polskimi regionalnymi produktami, Polacy bardzo dużo kupują przez internet, niestety w Holandii jest mało polskich sklepów internetowych z polskimi produktami a nie każdy ma możliwość częstych przyjazdów do kraju aby się w nie zaopatrzyć.

Holenderskie sklepy internetowe pełne są produktów z całego świata, Polacy mieszkający w Holandii mają bardzo szeroki wybór dlatego byłoby ci bardzo trudno z nimi konkurować, dlatego znacznie lepszym pomysłem jest uruchomienie sklepu internetowego z polskimi produktami.

Sklep internetowy w Holandii z polskimi produktami ma tę przewagę nad innymi rozwiązaniami że możesz go reklamować znacznie taniej niż sklep internetowy w języku niderlandzkim z produktami popularnymi wśród Holendrów.

Jeśli nie masz pomysłu na to co sprzedawać w Holandii jest mnóstwo narzędzi analitycznych także darmowych za pomocą których możesz to zweryfikować, chociażby planer słów kluczowych w Google Ads. Możesz założyć bezpłatne konto w Google Ads i sprawdzić po hasłach związanych z produktami (w języku niderlandzkim w Holandii) jak duże jest zainteresowanie danym asortymentem w Holandii. Własny sklep w Holandii to niezależność, pracujesz ile chcesz, kiedy chcesz, sklepy w Holandii otwierane przez Polaków to nadal rzadkość, jest to nisza warta zagospodarowania ponieważ sama sprzedaż produktów regionalnych z Polski Polonii która mieszka w Holandii to jedno, ale uruchamiając dodatkowo wersję niderlandzką takiego sklepu możesz zainteresować rdzennych Holendrów polskimi produktami co jeszcze bardziej zwiększy obroty twojego sklepu internetowego, warto promować polskie produkty w Holandii ponieważ jak dowiodły tego badania polskie produkty doskonale się sprzedają na zagranicznych rynkach, nie tylko przez wzgląd na cenę ale także na jakość.

W Holandii oprócz sklepu z produktami regionalnymi z Polski możesz także z powodzeniem uruchomić sklep internetowy z ubraniami Holandia to bardzo chłonny rynek w Polsce działa mnóstwo firm zajmujących się produkcją odzieży wszelakiego rodzaju, od typowej odzieży typu fashion po ubrania robocze które także są niszą o której niewielu myśli a która jest warta zainteresowania ponieważ popyt na tego typu produkty w Holandii jest ogromny a tutaj liczy się głównie cena.

W Holandii jest wiele firm które zajmują się budową sklepów internetowych, niestety koszty potrafią zwalić z nóg , na szczęście jest wiele alternatyw jeśli chodzi o sklepy internetowe Holandia to nie jest rynek hermetyczny, działają tu także polskie firmy które specjalizują się w budowie sklepów internetowych pod holenderski rynek, dlatego tym bardziej warto uruchomić własny sklep Holandia to bardzo lukratywny rynek i warto na nim być. Co istotne zlecając budowę sklepu polskiej firmie informatycznej zaoszczędzisz nawet kilka tysięcy Euro, firmy holenderskie żądają najczęściej kwoty w zakresie 5-6 tysięcy Euro za takie sklepy Holandia tanim rynkiem nie jest dlatego warto optymalizować koszty aby zwiększać swoją konkurencyjność, to samo dotyczy miejsca zakupu towarów do twojego sklepu internetowego, nie musisz go kupować w holenderskich hurtowniach, możesz je kupić taniej w Polsce.

Istnieje wiele form dystrybucji, jedną z tych które zyskują na popularności jest dropshipping, czyli wyprzedaż stanów magazynowych hurtowni, w Polsce działa wiele hurtowni które oferują dropshipping także poza granicami kraju. Jest to wygodny sposóļ na sprawdzenie tego co w Holandii się sprzedaje najlepiej ponieważ nie musisz inwestować od razu większej sumy pieniędzy na zakup dużej partii towaru, możesz sprzedawać pojedyncze sztuki i wszystkie te niewygodne czynności tj. pakowanie i wysyłka towaru, nie wspominając o jego zakupie i magazynowaniu wykona za ciebie hurtownia a ty zapłacisz hurtowni dopiero wtedy gdy dana sztuka towaru sprzeda się w twoim sklepie internetowym i otrzymasz za nią pieniądze od swojego klienta.

Musisz jednak pamiętać że nie wynegocjujesz w hurtowni rabatów współpracując na takich zasadach, więc z pewnością nie jest to dobry sposób na długoterminowy biznes, największe obroty w sklepie internetowym można wypracować jeśli kupujemy z hurtowni dużo, gdyż wtedy hurtowni może nam udzielić wysokich rabatów dzięki którym będziesz miał większy margines w kształtowaniu cen w swoim sklepie internetowym.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy