Jaki biustonosz kupić w ciąży, a jaki po okresie karmienia?

Jaki biustonosz kupić w ciąży, a jaki po okresie karmienia?

Kobiece piersi w trakcie ciąży i w czasie, gdy karmimy dziecko piersią, wymagają specjalnego wsparcia. W przeciwnym razie stracą później swój kształt i wdzięk, a codzienne funkcjonowanie może stać się udręką. Warto więc zastanowić się nad tym, jak dobrać odpowiedni biustonosz do potrzeb ciężarnej kobiety.

Biustonosz w czasie ciąży – jaki powinien być

Biust potrzebuje dobrego oparcia na co dzień – a co dopiero w trakcie ciąży, gdy rozmiar piersi zauważalnie rośnie. Odpowiedni biustonosz powinien być więc przede wszystkim praktyczny i wygodny. Najlepiej, by był miękki; ewentualnie lekko usztywniony, by wspomóc podtrzymanie biustu. Jednocześnie, warto zdecydować się na stanik, który będzie dosyć ciasny w obwodzie – nie za mocno, a na tyle, by skutecznie zbierać piersi i utrzymywać je w ryzach. Z pewnością podziękują nam za to nasze plecy, narażone w tym wymagającym czasie na dodatkowy ciężar.

A czego nie powinnyśmy robić? Przede wszystkim nie wybierać staników na zapas – złym rozwiązaniem będą biustonosze uniwersalne czy rozciągliwe, ponieważ nie zapewniają one potrzebnego wsparcia. Lepiej jest kupować staniki wraz z zauważonymi zmianami naszego biustu; unikniemy w ten sposób dyskomfortu, a jednocześnie odpowiemy na jego zmieniające się potrzeby.

Popularną opcją dla kobiet w ciąży są biustonosze ciążowe – odpowiednio wzmacniane i wykonane z miękkich, oddychających materiałów. Dobrym wyborem będą na przykład biustonosze ciążowe AVA, które spełnią wszystkie wymagania stale zmieniającego się w trakcie ciąży biustu. Nie zawsze musimy jednak decydować się na stricte ciążowy stanik. W trakcie ciąży często sprawdzają się także dobrze wykonane, zwykłe biustonosze z fiszbinami.

Jak dobrać biustonosz po okresie karmienia piersią?

Wyzwaniem dla piersi jest również czas laktacji. Z reguły rezygnujemy wtedy z naszych ulubionych biustonoszy i wybieramy staniki, które nie będą utrudniać karmienia piersią. Co jednak, gdy zdecydujemy się odstawić dziecko od piersi i będziemy chciały wrócić do noszenia atrakcyjnej bielizny?

Przede wszystkim dajmy sobie trochę czasu. W ciąży i podczas okresu laktacji nasz biust przeszedł wiele trudnych chwil; warto mu dać nieco odpocząć. Ponadto, zmiany wagi i kształtu piersi mają wpływ na biust jeszcze przez kilka miesięcy po zakończeniu karmienia. Na początek warto więc zdecydować się na zakup lekkiego, nieusztywnianego stanika, który pomoże przetrwać ten czas.  Świetnie sprawdzą się biustonosze z delikatnych materiałów. Staniki bez fiszbin czy popularne braletki będą idealnym rozwiązaniem w czasie, gdy wracamy do siebie po okresie karmienia piersią. Zapewnią one dobre wsparcie, a zarazem będą łagodne dla naszego biustu. 

Gdy trochę czasu już upłynie – radzi się, by z powrotem do klasycznych staników poczekać nawet pół roku – możemy ponownie zacząć rozglądać się za ulubioną, zmysłową bielizną. Po ustabilizowaniu się rozmiaru biustu nie będzie żadnych przeszkód, by sięgnąć po atrakcyjną balkonetkę czy biustonosz push up ze sklepu avalingerie.pl.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy