Rozwijanie zdolności motorycznych z drewnianym rowerkiem biegowym dla najmłodszych.

Rozwijanie zdolności motorycznych z drewnianym rowerkiem biegowym dla najmłodszych.

Nasze dzieci są dla nas bardzo istotne, poświęcamy im każdą wolną chwilę i cieszymy się, kiedy możemy spędzać z nimi czas. Niemniej jednak równie ważne jest to, aby spędzały czas na samodzielnej zabawie i potrafiły sobie ją organizować. Przydadzą im się do tego zabawki, których na rynku jest bardzo dużo. Przy wyborze warto zwracać uwagę na to, aby pełniły funkcję edukacyjną i rozwojową. Jednym z bardziej kultowych przedmiotów dla malucha jest rowerek, przy zakupie zależy nam, żeby zapewniał dziecku bezpieczeństwo oraz, żeby czuło się ono na nim pewnie. Który z tych dostępnych w sklepach będzie najlepszym wyborem? Wiele zależy od tego, w jakim wieku jest maluch, ale bezapelacyjnie najlepszym rowerkiem do nauki jazdy jest ten biegowy. Jego konstrukcja jest prosta, a zarazem ma w sobie wiele uroku. Przypomina nam pierwszy wynaleziony rower, który nazywano drezyną od nazwiska jego niemieckiego wynalazcy Karla Draisa. Dziś wynalazek ten przeżywa swój renesans, ciesząc małych i dużych swoją funkcjonalnością.

Ćwiczenie równowagi

Rower to doskonałe ćwiczenie równowagi. Umysł musi opanować umiejętność trzymania kierownicy i pedałowania. Niektórym dzieciom opanowanie tej nauki nie przychodzi łatwo. Warto ułatwić to najmłodszym, którzy jak tylko nauczą się chodzić, mogą jeździć na rowerku biegowym. Nieraz na ulicy możemy dostrzec, jak sprawnie im to idzie. Kiedy przyjdzie pora, na to, żeby przesiąść się na klasyczny rower, z pewnością przyjdzie im to dużo łatwiej. Na początku z pewnością będziemy musieli nieco potrenować z maluchem, asystując mu. Niektórym dzieciom może być ciężko odważyć się wsiąść na taki rowerek. Jednak nie musimy się obawiać, że zrobi sobie na nim krzywdę, gdyż jego nogi są w tym wypadku wspaniałą równoważnią. Maluch musi jedynie opanować umiejętność naprzemiennego używania nóg. Pójdzie mu to dużo łatwiej, jeśli wcześniej będzie mógł podpatrywać, jak idzie to innym dzieciom, Kiedy już się nauczy, nie będzie chciał schodzić z rowerka. Możemy być wtedy z niego dumni.

Ćwiczenie koncentracji

Jazda na rowerze biegowym nie jest tylko zwykłą zabawą, to ćwiczenie umiejętności koncentrowania się na celu, a także radzenie sobie, jeśli coś pójdzie nie po myśli malucha. Możemy być zaskoczeni, jak ma wiele determinacji, do tego, aby nauczyć się nowej rzeczy. Czasem roczne dziecko zaczyna naukę jazdy na rowerku i z każdym miesiącem idzie mu coraz lepiej, wtedy w jego oczach możemy dostrzec dużo szczęśliwej satysfakcji. Kierowanie rowerkiem nauczy go sprawności motorycznych. Przełoży się to na większą aktywność i umiejętności w każdej innej zabawie, bowiem rozwój dziecka jest wszechstronny i z czasem opanowuje ono różne umiejętności i korzysta z tych dotychczas zdobytych. Na początek warto zadbać o jego bezpieczeństwo i naukę rozpocząć w domu lub na podwórku. Nie należy uczyć dzieci jazdy na ścieżkach rowerowych, ponieważ są one przeznaczone do szybkiego przemieszczania się. Miej uczęszczane, spokojne i bezpieczne drogi oraz chodniki również się sprawdzą. 

Gdzie kupić rowerek i kiedy

Nie ma sztywnych reguł, kiedy kupić maluchowi biegowy rowerek. Kiedy nauczy się chodzić, może się powoli z nim oswajać, ale nawet 4 latki mogą na nim jeździć, jeśli tylko chcą. Rodzice często kupują zabawki dla dzieci przez Internet, gdzie asortyment jest bardzo szeroki. Warto postawić na rowerek z drewnianą ramą. Jego stabilna i bezpieczna konstrukcja będzie wyróżniała się na tle innych rowerków wykonanych z metalu czy plastiku. Drewniane ramy nie tylko są modne, ale również bardzo trwałe i wyróżniają się niepowtarzalnym designem. Ich ceny są bardzo różnorodne, ale poświęcając nieco czasu na poszukiwania, możemy znaleźć coś w dobrej cenie. Rowerek biegowy drewniany to doskonały wybór na urozmaicenie spacerów dla malucha, który ma sporo energii, nie chcemy już go wozić w wózku, a zależy nam, również na tym, żeby rozwijał się i uczył praktycznych umiejętności. Na ogół w rowerkach można regulować wysokość siodełka, dlatego jest to produkt, który posłuży dziecku dłużej. Wraz z jego wzrostem, można podnosić siodełko w pionie.

Jak widać, jest wiele zalet płynących z nauki jazdy na rowerku biegowym. To doskonała propozycja dla osób, które chciałyby sprawić prezent dziecku przyjaciół. Maluchy bez względu na upodobania zazwyczaj lubią pojazdy, dlatego jest to bezpieczna forma klasycznego upominku. Nie ma więc obaw, że będzie to nietrafiony prezent. Kiedy będziemy dokonywali zakupu, dobrze jest prześledzić wiele ofert, ponieważ ceny mogą być bardzo różnorodne. Dobra jakość jest warta, żeby zapłacić nawet nieco więcej, jednak sklepy internetowe oferują ciekawe oferty, które niekoniecznie muzą zrujnować nasz domowy budżet. Rowerek biegowy to przedmiot, dzięki któremu dziecko sporo się nauczy i będzie dobrze bawiło. To wstęp do trudniejszej i bardziej wymagającej jazdy na klasycznym rowerze, która będzie nieco oswojona, dzięki dobremu preludium. Kiedy dziecko dobrze opanuje jazdę i wyćwiczy równowagę, będziemy mogli nieco odetchnąć, bo nie będzie aż tak absorbujące.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy