Odszkodowanie za popsute wakacje – co musisz wiedzieć?

Odszkodowanie za popsute wakacje – co musisz wiedzieć?

Kiedy zbliża się czas urlopowy, biura podróży pracują pełną parą, prześcigając się w oferowaniu najlepszych, lukratywnych ofert na tle konkurencji. Zainteresowani stają przed sporym wyborem i naprawdę trudno zdecydować się na to najciekawsze rozwiązanie.

Zdarzają się duże wpadki….

Niestety. Oczekiwany urlop może po prostu nie wypalić. To, co sobie obiecywaliśmy i co zostało nam zapewniane, nijak ma się do rzeczywistości. Nie są to może częste sytuacje, ale trzeba mieć na uwadze, że się zdarzają. Trzeba więc wykazać się dużą dozą cierpliwości przy wyborze oferty i dokładnie ją przeanalizować. Nie zawsze jednak da się wszystko przewidzieć, dlatego w takim przypadku z pomocą przychodzi wykwalifikowany radca prawny. Łódź jest dużym miastem, w którym działa wiele dobrych kancelarii, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem tej, która wesprze w ww. problemie.

Odszkodowanie za zmarnowany urlop

W świetle prawa można ubiegać się o zwrot pieniędzy za nieudane wakacje, odnosząc się do art. 5 dyrektywy 90/314/EWG. Przepis ten zaimplementowano w Ustawie o Usługach Turystycznych o czym można przeczytać sobie, sięgając do art. 11 tego dokumentu. Wytycznych, które pomogą rozwiązać zaistniały problem należy tez szukać w kodeksie cywilnym, art. 448., który traktuje o zadośćuczynieniu pieniężnym za naruszenie dobra osobistego. Może też wiązać się z doznanymi nieprzyjemnościami doznanymi podczas urlopu.

Gdzie się udać?

Najczęściej zgłaszają się po pomoc prawną osoby, które musiały więcej zapłacić za wyjazd, niż było wcześniej ustalone. Często są to niespodziewane, dodatkowe koszta, które miały być włączone w cenę pobytu. Wtedy też możliwe jest zabieganie o zadośćuczynienie z doznanie szkody majątkowej. Bardziej problematyczna staje się kwestia w przypadku doznania szkód niemajątkowych, czyli np. niski standard hotelu, obsługi hotelowej czy nieświeże jedzenie. Podobne przypadki można by mnożyć. Jeśli ktoś chce poradzić się prawnika w tej kwestii, może poszukać dobrej kancelarii, na początek choćby drogą internetową, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „radca prawny Łódź”. Poradnictwo prawne w tej kwestii pomoże szybciej uporać się z ciążącym problemem.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy