Excel na wyższym poziomie - jak poznać zaawansowane funkcje programu?

Excel na wyższym poziomie - jak poznać zaawansowane funkcje programu?

Zaawansowane funkcje programu Excel są głównym narzędziem pracy analitycznej bazującej na różnego rodzaju wyliczeniach. Podstawowa wiedza z zakresu obsługi tego systemu może być niewystarczająca do prowadzenia bardziej skomplikowanych zestawień, dlatego pracownicy odpowiedzialni za tworzenie rozbudowanych modeli zjawisk powinni mieć szerokie kompetencje i dużą wiedzę w tej materii.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim wszyscy Ci, którzy chcą bliżej poznać funkcje i narzędzia Excela powinni uczestniczyć w specjalnych szkoleniach udoskonalających umiejętności operowania systemem. Kurs Excel jest skierowany do wszystkich, zarówno do tych, którzy potrzebują tabelek programu do planowania budżetu domowego, prostych wyliczeń, a także dla specjalistów na wysokich stanowiskach do tworzenia bardziej skomplikowanych zestawień.

Poziom kursu można oczywiście dostosować do poziomu swojej wiedzy. Firmy szkoleniowe prowadzące zajęcia oferują warsztaty na różnych pułapach, od podstawowych do bardzo zaawansowanych. Trzeba tylko szczerze określić swoje umiejętności, by sensownie dopasować konkretny kurs Excel do siebie. Nie warto tracić czasu na powtarzanie podstaw, skoro ma się je opanowane i odwrotnie. Nie opłaca się wybiegać poza swoje kompetencje zapisując się na szkolenia dla osób zaawansowanych. To się mija zupełnie z celem.

Rozwijanie swojej wiedzy w ramach uczestnictwa w zajęciach szkoleniowych  jest z pewnością najlepszą opcją. Prowadzący zajęcia zawsze służy pomocą i pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości pojawiające się w trakcie poznawania nowych funkcji. Oczywiście są też inne sposoby poznawania Excela. Można pracować samemu w domu w oparciu o specjalne poradniki i to też często się sprawdza, jeśli oczywiście dodana jest tutaj sumienność i systematyczność.

Jak wygląda kurs Excel od podstaw?

Na podstawowym poziomie uczestnik kursu poznaje w pierwszym kolejności szablon programu, w zasadzie przypomina sobie fundamenty przyswojone już na zajęciach szkolnych. Ugruntowana wiedza jest stopniowo rozszerzana o kolejne punkty.

Po dokładnym poznania paska narzędziowego czas na przyswojenie formuł i wprowadzanie danych do odpowiednich komórek, tak by uzyskać zamierzony rezultat. Zarządzanie danymi jest uwarunkowane celem, jaki chce się osiągnąć. Z liczb można wydobyć wiele informacji, trzeba tylko dobrze się nauczyć nimi zarządzać.

Dla bardziej zaawansowanych kursantów istnieje możliwość przejścia na wyższy poziom obsługi programu, gdyż Excel posiada też funkcje programowania. Język VBA, tak się określa język programowania w Excelu  pozwala automatyzować pracę w jeszcze większym zakresie, zwiększając znacznie efektywność wykonywanych czynności.  Język VBA jest nieustannie aktualizowany i udoskonalany.

Każdy kursant ma możliwość poznania programu odpowiednio do wybranego poziomu. Warto cały czas udoskonalać swoją wiedzę i z poziomu podstawowego przejść na zaawansowany. Biegła znajomość Excela otwiera wiele drzwi do prac biurowych w branżach finansowych, księgowych itd.

Inne z tej kategorii:

1 komentarz

  1. Marcin 3 maja 2020 (17:51)

    Dla osób, które chcą wbić poziom Excela na jeszcze wyższy poziom - zapraszamy do itschool.pl na szkolenia eksperckie :)

Dodaj komentarz

Partnerzy